آمار 3000 میلیارد تومانی خرید گندم از کشاورزان

به گزارش میهن پست – معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی از خرید بیش از دو میلیون و 820 هزار تن گندم به ارزش بالغ بر 2900 میلیارد تومان خبر داد.حسین مهدی‌دوست  اظهار کرد: از اواخر فروردین‌ تا 31 خرداد‌ معادل دو میلیون و 820 هزار و 253 تن گندم از 24 استان خریداری شده است.

وی افزود: بهای گندم خریداری‌ شده از کشاورزان بیش از 2994 میلیارد تومان بوده که تاکنون 2700 میلیارد تومان آن به کشاورزان پرداخت شده و مابقی آن نیز به زودی پرداخت می‌شود.

به نقل از ایسنا ، معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی گفت: خرید تضمینی گندم از استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کرمان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویر‌احمد، لرستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، قم، سمنان، تهران، اردبیل، مازندران، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، یزد،‌ خراسان شمالی و قزوین انجام شده است.

به گزارش ایسنا،‌ وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای فصل زراعی در سال گذشته برای گندم برنامه ویژه داشت که در این راستا نرخ خرید تضمینی گندم را به کیلویی 1050 تومان افزایش داد که خرید تضمینی محصولات کشاورزی نیز به وزارت جهاد کشاورزی در قالب قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی واگذار و در همین راستا خرید تضمینی گندم از اواخر فروردین ماه به صورت روزانه آغاز شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*