شنبه، ۱۸ آذر ۹۶ - ۱۲:۵۹
اطلاعات جدید در مورد مغز

اطلاعات جدید در مورد مغز نشان می دهد که  باهوش ها خون خوارترند . دانشمندان دانشگاه آدلاید در استرلیا طی آزمایشات خود به…

اطلاعات جدید در مورد مغز نشان می دهد که  باهوش ها خون خوارترند . دانشمندان دانشگاه آدلاید در استرلیا طی آزمایشات خود به نتایج جالبی در این مورد رسیده انده که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت . با میهن پست همراه باشید .

اطلاعات بشر در مورد مغز انسان هنوز که هنوزه بسیار اندک است . اما جهان در حال پیشرفت بوده و هر روزه اطلاعات جدید در مورد این عضو پر از رمز و راز به دست می آید . اینبار دانشمندان استرالیایی با کمک گروهی از محققان آفریقایی در دانشگاه آدلاید به این نتیجه رسیده اند که تکامل مغز انسان به خونی است که وارد آن می شود .

پیش از این تصور می شد هر انسانی که دارای مغزی بزرگتر است باهوش تر خواهد بود . اما با اطلاعات جدید در مورد مغز  این فرضیه بصورت علمی کاملا رد شده است . دو حفره در پایه جمجمه های انسان قرار دارد که محل عبور رگ ها و خون به داخل مغز است . دانشمندان با بررسی اندازه این دو حفره در انسان های نخستین و جمجمه انسان های کنونی به این نتیجه رسیده اند که جریان خون ورودی به داخل مغز از ابتدا تا کنون بیش از ۶۰۰ درصد افزایش یافته . البته اندازه خود مغز هم احتمالا به همین دلیل بیش از ۳۵۰ درصد زیادتر شده است .

در حقیقت آن چیزی که رخ داده که مغز انسان برای ایجاد ارتباط بیشتر بین سلول هایش خون بیشتری احتیاج داشته باشد و به مرور زمان با افزایش اندازه رگ های ارتباطی این خون را تامین کند و در نهایت انسان های عصر حاضر را در مقایسه با انسان های نخستین بسیار باهوش تر کند این مورد بوده است .

بنابراین دانشمندان معتقدند که با بسط همین قانون این نتیجه حاصل می شود که هر چه سوخت و ساز مغز بیشتر باشد به مواد مغذی بیشتری احتیاج دارد ، مغز این مواد را از خون تامین می کند و در اصطلاح باهوش تر خواهد شد .تصاویر زیر در حقیقت تغییرات اندازه در حفره های روی جمجمه انسان ها نخستین و انسان های کنونی را نشان می دهد .

با هم در میهن پست تصاویری از جمجمه انسان های نخستین در مقایسه با انسان های کنونی و اطلاعات جدید در مورد مغز  را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]    phys

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *