سه شنبه، ۱۱ خرداد ۹۵ - ۱۱:۲۷
تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی

تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی می تواند به بسیاری از کودکان که بطور مادرزادی و به علت اختلالات ژنتیکی…

تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی می تواند به بسیاری از کودکان که بطور مادرزادی و به علت اختلالات ژنتیکی از داشتن لاله گوش محروم هستند کمک کند . دانشمندان دانشگاه کویینزلند استرالیا پروژه ساخت پروتز لاله  گوش را آغاز کرده اند برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

مایا دختر دو ساله استرالیایی است که از زمان تولد بطور مادر زادی فقط یک لاله گوش دارد . قرار است پروژه اولین پروتز  لاله گوش مصنوعی برای او انجام شود . کلوئی که مادر مایا است می گوید : مایا اعتماد بنفس بالایی دارد. مهربان و پر انرژی است و من نمی خواهم این ها را از دست بدهد. این مسئله که او یک گوش دارد واقعیت تلخی است. حالا با این فناوری می توانم به او بگویم یک گوش دیگر هم خواهی داشت.

طبق گفته دانشمندان دانشگاه کویینزلند تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی بسیار ارزان قیمت است و اگر این پروژه با موفقیت به اتمام برسد می تواند گام مهمی برای ساخت سایر اعضای بدن با این فناوری نیز باشد .میا وودراف مدیر این پروژه می گوید : پروتز لاله گوش با چاپگر سه بعدی تا به حال در دنیا ساخته نشده است. فکر می کنم هزینه ساخت این پروتز کمتر از یک جفت دستکش باشد.

با اینکه پروژه تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی در مراحل اولیه خود قرار دارد اما کلوئی ، مادر مایا معتقد است این پروژه تاثیر زیادی در زندگی مایا خواهد گذاشت .

این پروژه در دو مرحله انجام خواهد گرفت ابتدا فقط جهت زیبایی بوده و پزشکان پروتز طراحی شده را با چسب جراحی به سر بیمار پیوند خواهند زد و در مرحله بعدی این پروتز با سلول های خود بیمار ساخته شده و شنوایی هم به بیمار باز خواهد گشت . پروتز لاله گوش از جنس سیلیکون طبی است و کاملا طبیعی بنظر می رسد .

با هم در میهن پست تصاویری از تولید پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی را  تماشا می کنیم.

منبع : euronews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *