جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۱

به گزارش میهن پست – به تازگی عکسی در اینترنت مورد توجه کاربران قرار گرفته است که در آن یک خرچنگ غول آسا…

به گزارش میهن پست – به تازگی عکسی در اینترنت مورد توجه کاربران قرار گرفته است که در آن یک خرچنگ غول آسا در لنگرگاه یک شهر ساحلی در انگلیستان نشان داده شده است.

این عکس که بصورت هوایی ثبت شده است ابتدا در یک وبلاگ محلی منتشر شد و یک خرچنگ عظیم الجثه را به اندازه ۱۵ متر در کنار لنگرگاه ساحلی شهر وایتزتیبل نشان می دهد که در گوشه ای در سایه آرام گرفته است. این عکس به قدری جالب بود که به یکباره در بسیاری از سایت ها و شبکه های اینترنتی پخش شد و حتی روزنامه ها نیز در مورد آن نوشتند.
در حالی که خیلی از افرادی که به داستانها و موجودات عجیب و غریب اعتقاد دارند، باور کرده اند که این عکس واقعی است، خیلی های دیگر آن را تنها نتیجه حجمی از شن های ساحل می دانند که در عکس بصورت یک خرچنگ بزرگ نشان داده شده است.

خرچنگ غول آسا در انگلیس

خرچنگ غول آسا در انگلیس

در این میان کارشناسان زیست شناسی دریایی انگلیس، این تصاویر را غیر واقعی می خوانند و می گویند امکان اینکه یک خرچنگ تا این اندازه رشد کند وجود ندارد. این کارشناسان عنوان می کنند که گونه ای از خرچنگ که در سواحل آبهای انگلیس زندگی می کنند نهایتا ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر رشد خواهند کرد و تنها یک گونه از خرچنگ به نام خرچنگ عنکبوتی وجود دارد که می تواند تا ۱.۲ متر رشد کند و آن هم در آبهای عمیق زندگی  می کند و شباهتی به آنچه که در این عکس هست ندارد.

بزرگترین خرچنگی که تا بحال کشف شده نیز از نوع خرچنگ عنکبوتی ژاپنی بوده، که در حدود ۳ متر طول داشته است ولی اینکه آیا این تصویر این خرچنگ غول آسا می تواند واقعی باشد یا خیر چیزی است که خیلی از کاربران به دنبال فهمیدن آن هستند. این خبر امروز با بیش از ۵۰ هزار جستجو در بین پربازدیدترین موضوعات اینترنتی کشور انگلیس قرار گرفت.

منبع:gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *