درمان شکستگی استخوان
درمان شکستگی استخوان

درمان شکستگی استخوان با روشی جالب و سریع توسط محققان + عکس

درمان شکستگی استخوان با روشی جالب و سریع دز حالی توسط محققان امکان پذیر شده شده است که آن ها با استفاده از سلول های بنیادین مایع کیسه آب مادر ، موش هایی با استخوان های شکننده را درمان کردند. این نوع درمان به ۷۹ درصد کاهش شکستگی در استخوان های حیوان منجر شد و حتی آن ها را قوی تر کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اکنون گروهی از محققان مشغول تحقیق برای کاربرد این درمان در انسان ها به خصوص فصانوردان هستند. زیرا با هر ماه زندگی در فضا ۲.۵ درصد از تراکم استخوانشان کاسته می شود.

پاسکال گیلو از کالج لندن درباره روش جدید درمان شکستگی استخوان می گوید:

برای درمان شکستگی استخوان می توان این ماده را به افراد سالمند یا فضانوردان تزریق کرد تا از شکنندگی استخوان های آنان کاسته شود. سلول های بنیادینی که ما استفاده کردیم نتیجه رضایتبخشی در قدرت بخشی به استخوان ها داشته اند.  همچنین این درمان علاوه بر قدرت بخشی کیفیت استخوان ها را نیز بهبود می دهد.

گیلو و همکارانش برای درمان شکستگی استخوان ، سلول های بنیادنی مایع کیسه آب مادر – مایع آمنیوتیک – را خارج کرده و به موش هایی تزریق کردند که استخوان های ضعیفی داشتند. هشت هفته پس از تزریق سلول های بنیادین موارد مربوط به شکستگی استخوان های پا در موشها کاهش یافته بود.

منبع : funkidslive

2 دیدگاه

  1. زندگی فضایی چقدر سخته کلا تمام جسم رو در بر میگیره یه مدت قبل در همین سایت خوندم که چشمای فضانوردا دچار مشکل میشه و الان هم که نوشته تراکم استخوان اونها کم میشه.دارن با جونشون بازی می کنن واقعاً

  2. فقط مخصوص فضانورداس ؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*