شنبه، ۰۵ اسفند ۹۶ - ۰۹:۲۰
ماینیگ بیت کوین

ماینیگ بیت کوین با فناوری بلاک چین ، داستانی است که فناوری ارز دیجیتال در عصر جدید به خود دیده است که در…

ماینیگ بیت کوین با فناوری بلاک چین ، داستانی است که فناوری ارز دیجیتال در عصر جدید به خود دیده است که در این میان داستان عجیب دفن 75 میلیون دلار شخصی بد شانس بنام جیمز هاولز در زیر 200 میلیون تن زباله بسیار جالب و شنیدنی است.

سال ۲۰۰۹ میلادی بود که جیمز هاولز لپ تاپ قدیمی اش را برای استخراج بیت کوین یا به اصطلاح امروزی – ماینیگ بیت کوین – روشن کرد و در آن زمان که احتمالا می دانید نیاز به سخت افزار خاصی برای این کار نبود وی در نهایت توانست به قیمت امروز 75 میلیون دلار بیت کوین را استخراح کند و کمی بعد از نیز لپ تاپ اسقاطی Dell M1710 iهم جدا شد تا قطعاتش را از طریق eBay به فروش برساند.

ماینیگ بیت کوین

چهره مضطرب جیمز هاولز که هنوز برای پیدا کردن هارد 75 میلیون دلاری خود تلاش می کند

ارزش بیت کوین و کار ماینیگ بیت کوین در آن سال ها چندان رونق نداشت و در مقابل نیز ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین نیز ارزش چندانی نداشت ، اما او همه قطعاتی که می شد را از طریق این وبسایت به فروش رساند اما هارد درایو دستگاه را درون یکی از کشوهای دراورش گذاشت.

اما وقتی که چهار سال از زمان آخرین استفاده از لپ تاپ جیمز هاولز می گذرد ، وی در این مدت نه تنها سراغی از هارد درایوش نگرفت بلکه آن را به کل فراموش کرد تا اینکه درجریان یکی از همان خانه تکانی های همیشگی هارد درایو به اشتباه درون سطل زباله انداخته شد.

در آن زمان کل اندوخته بیت کوین این مرد چند میلیونی ارزش داشت و حالا اما به لطف رشد بدون توقف ارزش این پول مجازی (که اخیرا به رقم ده هزار دلار رسیده است) برآورد شده که سکه های وی بالغ بر ۷۵ میلیون دلار ارزش داشته باشند.

شاید سوال تان این باشد که چرا او به سراغ محل دفن زباله ها نمی رود تا پولهایش را بیابد؟ علت این است که شورای شهری به خاطر خطرات و دشواری های این کار مجوز جستجو را به وی نمی دهد.

ماینیگ بیت کوین

خودش در این باره می گوید:

من دست به کنکاش در محل دفن زباله ها نزده ام چون هنوز مجوز های لازم برای این کار را دریافت نکرده ام هرچند که بنیه مالی لازم برای این منظور را دارم و بارها و بارها درخواستم را برای این کار تسلیم شورای شهر کرده ام. قطعا حفاری در محل دفن زباله ها کار آسانی نیست و به دستگاه های خاصی برای این منظور نیاز است.

ماینیگ بیت کوین

تصویری که جیمز هاولز از موقعیت زباله ها در توییتر خود منتشر کرده

شورای شهر نیوپورت هم در واکنش به این خبر گفته که :

این فرد چندین بار برای اخذ مجوز حفاری با آن تماس گرفته اما از آنجایی که این کار نیاز به صرف میلیون ها دلار دارد و البته خطراتی که می تواند با خود به همراه داشته باشد مجوزی به وی داده نشده. علاوه بر این، هیچ تضمینی هم وجود ندارد که به نتیجه برسد و هارد گم شده پیدا شود.

گفته می شود محدوده مورد نظر حاوی ۳۵۰ هزار تن زباله است که سالانه ۵۰ هزار تن دیگر به این رقم اضافه می گردد. مقامات شهری مسئول گفته اند که به خاطر وجود گاز های مخرب در این منطقه احتمال وارد آمدن آسیب های جدی به هارد بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *