دوشنبه، ۱۹ مرداد ۹۴ - ۱۲:۲۳

میهن پست – شبکه BBC به دنبال اخراج مجری معروفش جرمی کلارکسون ، و پایان شایعات مبنی بر بازگشت دوباره وی برای اجرای…

میهن پست – شبکه BBC به دنبال اخراج مجری معروفش جرمی کلارکسون ، و پایان شایعات مبنی بر بازگشت دوباره وی برای اجرای مجدد این برنامه، مجری جدید این برنامه را معرفی کرد .البته نباید فراموش کنیم که امروزه در بین طرفداران جعبه جاودویی کمتر کسی است که با برنامه جذاب و پر بیننده تلویزیونی تخته گاز -Top Gear- آشنایی نداشته باشد.برنامهٔ ای تلویزیونی که شبکه بی‌بی‌سی در زمینه وسیله‌های نقلیه و به طور خاص – خودرو – از سال ۱۹۷۷ تاکنون در خال ساخت و برنده جایزه امی و بفتا نیز شده‌است.

در خصوص برنامه تخته گاز بیشتر متخصصین رسانه و خودرو معتقدند جدای از پرداخت متفاوت و سناریوهای ماجراجویانه در این برنامه که سهم عمده ای در مطرح شدن تخت گاز داشته است، اما خیلی ها باور دارند که نیمی از موقعیت برنامه، صرفا به مجری های خاص آن مربوط می شود. آن قدری که به تصور اغلب مخاطبان، با رفتن سه مجری مطرح تخت گاز،-جرمی کلارکسون، ریچارد هموند، جیمز می– محال است که دیگر این برنامه رنگ روزهای خوش گذشته اش را ببیند.

جرمی کلارکسون، ریچارد هموند، جیمز می سه مجری معروف تخته گاز

جرمی کلارکسون، ریچارد هموند، جیمز می سه مجری معروف تخته گاز

جالب است بدانید که این موضوع وقتی مشخص تر شد که بعد از اخراج کلارکسون، تومارهایی با چند صد هزار امضا منتشر شدند. همه هم با یک مضمون: «آن ها نباشد، ما هم نیستیم.»ولی انگار BBC گوشش بدهکار این اعتراض ها نبود و با اخراج جرمی کار خودش را کرد و مجری جدید این برنامه را معرفی کرد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]البته نباید فراموش کرد که کلارکسون فقط یک مجری معروف است بلکه جرمی از نظر سیاسی، طرفدار سرسخت آزادی های فردی و از منتقدان تندروی دولت های حزب کارگر- تونی بلر و گوردون براون- است. او در سال ۲۰۰۵ موفق به دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه آکسفورد شد. می گویند خودش عاشق مرسدس بنز است، اما در عین حال در فهرست ماشین هایش، از بی ام و، فراری، فورد، استون مارتین، لامبورگینی و فولکس واگن هم اسم برده اند. کلارکسون را در بی بی سی به خُلق و خوی تند و زبان تلخش می شناسند. رفتاری که درنهایت کار دستش داد. درگیری فیزیکی او با تهیه کننده برنامه شبکه سر یک همبرگر ناقابل، حکم اخراج را به دستش داد. [/box]

به قول جرمی کلارسون … خانم ها ، آقایان معرفی می کنم «کریس آوانز» بازیگر هالیوود مجری جدید برنامه تخته گاز شد؟

کریس آوانز مجری جدید برنامه تخته گاز BBC

کریس آوانز مجری جدید برنامه تخته گاز BBC

البته شرایط انتخاب مجری برای برنامه پر بیننده و جذاب تخته گاز توسط مدیران BBC آن هم برای جایگزینی جرمی کلارسون محبوب کار ساده ای نبوده است.چرا که وقتی مسوولان بی بی سی می خواستند مجری تازه این برنامه را معرفی کنند، در یک بلاتکلیفی عجیب مانده بودند؛ «چطور او را معرفی کنیم تا با آن یکی اشتباه گرفته نشود؟» آن ها کسی را به عنوان جایگزین جرمی کلارکسون معرفی کرده بودند که هم نامش هم در هالیوود وجود داشت: «کریس آوانز». با انتشار اسم او، خیلی ها تصور می کردند که بازیگر نقش «کاپیتان آمریکا»، جای کلارکسون عزیزشان را گرفته. اما واقعیتش، او فقط هم نام مجری تازه است.

کریس آوانزی که بی بی سی برای اجرای تخت گاز رو کرده، یکی از شخصیت های شبکه های رادیویی و تلویزیونی است که قرار است تولید فصل ۲۳ این مجموعه را شروع کند، آن هم با قراردادی سه ساله که هنوز کسی از رقمش خبری ندارد، البته انتخاب او برای جایگزینی کلارکسون، کار ساده ای نبود. بی بی سی با احتیاط نام او را اعلام ولی باز خیلی ها در مورد این انتخاب سروصدای زیادی راه انداختند.

البته فراموش نشود که آوانز – مجری جدید تخته گاز – عشق ماشین و سرعت است و این را دو پانچ روی گواهی نامه اش هم می گوید.

با این حال باید دید که شبکه تلویزیونی BBC با اخراج جرمی و آوردن کریس آوانز برای ساخت فصل جدید تخته گاز موفق خواهد شد یا خیر ، بنابراین باید منتظر ماند تا اجرا و برنامه مجری جدید تخته گاز ساخته و برای علاقه مندانش پخش شود ، آن وقت است که باید در مورد تصمیم BBC مبنی بر تغییرات در برنامه تخته گاز اظهار نظر کرد و بینندگانش نیز در مورد جای خالی جرمی کلارسون حتما احساسات مثبت و منفیشان را بروز خواهند داد .

یک دیدگاه برای “آیا برنامه پربیننده تخته گاز BBC با مجری جدیدش موفق خواهد شد + عکس”

  1. iman گفت:

    واقعا همیشه این برنامه رو از یوتیوب میدیدم حیف شد
    بازم به سیاست روس ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *