چهارشنبه، ۲۷ فروردین ۹۳ - ۱۰:۰۸

به گزارش میهن پست -تولید رنو داستر از یک میلیون دستگاه گذشت تا یکی از پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند در سراسر جهان باشد. جالب…

به گزارش میهن پست -تولید رنو داستر از یک میلیون دستگاه گذشت تا یکی از پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند در سراسر جهان باشد. جالب اینجاست که این خودروی ارزان قیمت ساخت داچیا، تنها چهار سال عمر دارد.

یک میلیونمین دستگاه از رنو-داچیا داستر در کارخانجات کوریتیبای برزیل ساخته و به یک مشتری در همین کشور تحویل داده شد. داستر هم اکنون در 5 کارخانه (رومانی، برزیل، کلمبیا، روسیه و هند) تولید و در بیش از 100 کشور جهان به فروش می‌رسد.

این خودرو در نسخه‌های متفاوتی نیز عرضه می‌شود. به طور مثال نسخه روسی آن برای آب و هوای این کشور و نسخه برزیلی برای سوخت‌های عرضه شده در این کشور بهینه شده‌اند. در هند نیز نسخه فرمان راست داستر عرضه می‌شود.

فضای کابین زیاد، قیمت بسیار ارزان، سادگی نگهداری و تعمیرات و توانایی‌های آن در آفرود باعث اقبال مشتریان به این خودرو شده است. با این وجود داستر در ایران تنها در یک گونه دیفرانسیل عقب و دنده اتوماتیک و با قیمتی بیش از یکصد میلیون تومان عرضه می‌شود که چنین عرضه عجیب و گرانی با حداقل پشتیبانی باعث شده تا بازار نیز روی خوشی به آن نشان ندهد.

برای دیدن عکس های بیشتر و مشخصات فنی این خودرو کلیک کنید

منبع:autocarindia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *