یکشنبه، ۲۱ خرداد ۹۶ - ۰۹:۳۴
یاسمین مقبلی

یاسمین مقبلی ، دختر ایرانی در لیست فضانوردان جوان ناسا قرار گرفت و این خبر در روزهای اخیر سر و صدای زیادی در شبکه…

یاسمین مقبلی ، دختر ایرانی در لیست فضانوردان جوان ناسا قرار گرفت و این خبر در روزهای اخیر سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرده است. امروز در این مطلب قصد داریم ماجرای حضور او در این لیست را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

یاسمین مقبلی دختر ایرانی در لیست فضانوردان جوان ناسا که تنها 12 نفر هستند به چشم می خورد و جالب است بدانید که بر طبق گفته ناسا این فضانوردان از میان 18 هزار کاندیدا برگزیده شده اند. یاسمین مقبلی همین خلبان زن ایرانی تبار مقیم آمریکا است که حضورش در لیست ناسا مورد توجه بسیاری از کاربران در شبکه ها مجازی قرار گرفته است . در صفحه مربوط به او در وب‌ سایت ناسا نخستین چیزی که دیده می‌شود این است که از او به عنوان «کاندیدای فضانوردی، یاسمین مقبلی» نام برده شده است. در شرح موضوع هم نوشته شده یاسمین مقبلی از سوی ناسا به عنوان کاندیدا انتخاب شده است تا به کلاس کاندیداهای ناسا برود.

یاسمین مقبلی

یاسمین مقبلی، ۳۳ ساله، یک سرگرد سپاه تفنگداران دریایی آمریکا است که در آلمان متولد و در نیویورک بزرگ شده و او دختر فرشته و کامی مقبلی است که در فلوریدا زندگی می کنند. برادر او کاوه نیز مقیم پنسیلوانیا است.

وب‌ سایت ناسا از یاسمین مقبلی به عنوان یک نیویورکی نام برده که تحصیلاتش را در مهندسی هوافضا و IT در MIT به پایان رسانده و فوق‌ لیسانسش را در هوا فضا از مدرسه ناوال دریافت کرده است. او یکی از برگزیدگان آزمون خلبانی بعد از 1600 ساعت پرواز و 150 عملیات هوایی آموزشی است. او فارغ‌التحصیل خلبانی نیروی هوایی آمریکا هم محسوب می‌شود.

یاسمین مقبلی فضانورد جوان ناسا در بد نائوهیم در آلمان متولد شده است اما خودش بالدوین نیویورک را خانه‌اش می‌داند. پدر و مادرش فرشته و کامی مقبلی در فلوریدا زندگی می‌کنند. در زمان انتخاب در ژوئن 2017 مقبلی در حال آزمایش هلیکوپتر H-1 و خدمت به عنوان افسر تضمین کیفیت و هوایی برای تست عملیاتی دریایی و ارزیابی اسکادران H-1 از سپاه تفنگداران دریایی در یومای آریزونا بوده است. او از پاییز امسال تمرینات را به عنوان کاندیدای فضانوردی آغاز خواهد کرد. در حین تمرینات او ماموریت‌های تکنیکی برای مرکز فضایی را اجرا خواهد کرد، در حالی که در انتظار پرواز به عنوان فضا نورد خواهد ماند.

یاسمین مقبلی

این مجموعه اطلاعات تمام چیزی است که درباره مقبلی منتشر شده است. بر خلاف آنچه در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود، او واقعا هنوز به عنوان فضانورد انتخاب نشده است و بعد از دوره تمرینات دو ساله ممکن است بتواند به فضا پرواز کند. اما نکته مهم‌تر این است که او به عنوان یک فرد با والدین ایرانی حتی متولد ایران هم نیست، بنابراین در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان او را آمریکایی ایرانی‌الاصل دانست و هیاهوی به راه افتاده پیرامون فضانورد شد شدن یک دختر ایرانی بیهوده است.

[highlight]منبع[/highlight] nasa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *