سه شنبه، ۰۷ دی ۹۵ - ۱۲:۰۲
آئودی Q8

آئودی سال گذشته تأیید کرد که به مجموعه‌ی خودروهای شاسی‌بلند خود آئودی Q8 را اضافه خواهد کرد که در این میان شرکت آئودی، ماه‌ آینده‌ی…

آئودی سال گذشته تأیید کرد که به مجموعه‌ی خودروهای شاسی‌بلند خود آئودی Q8 را اضافه خواهد کرد که در این میان شرکت آئودی، ماه‌ آینده‌ی میلادی خودروی مفهومی AUDI Q8 را در نمایشگاه خودروی دیترویت به نمایش خواهد گذاشت. اما پیش از آنکه این کمپانی خودروهای جدید را روانه‌ی بازار کند، ماه آینده در نمایشگاه خودروی دیترویت، یک نسخه‌ی مفهومی از خودروی یادشده را رونمایی خواهد کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان کمپانی آئودی ، شاسی بلند آئودی Q8 که تا به امروز تنها یک مدل مفهومی است و اعلام کرده است که این مدل در واقع پروژه‌ی نزدیک به تولید نیز هست  به لحاظ فنی می تواند مورد توجه خاص طرفداران این برند قرار بگبرد چرا که که جادار بودن یک خودروی SUV را با استایل و شاخصه های طراحی یک خودروی کوپه در هم می‌آمیزد.

این در حالی است که در تیزرهای معرفی شاسی بلند مفهومی آئودی Q8 خبر از یک طراحی متفاوت برای نمای جلویی آئودی Q8 دارند و البته سقف این خودرو مفهومی نیز خمیده‌ تر شده است. خودروی مفهومی Q8‌ آئودی ، ستون‌‌های C عریض و شانه‌های برآمده‌‌ای در بالای چرخ‌های خود دارد مشخصه‌هایی که به گفته‌ی مدیران و البته طراحان کمپانی آئودی نشان دهند خودروهای تولیدی Ur-quattro دهه‌ی ۸۰ میلادی هستند و البته به اعتقاد برخی از کارشناسان احتمال قرار گرفتن شاسی بلند مفهومی آئودی Q8 بر روی خط و تولید انبوه آن چندان خوشبینامه به نظر نمی رسد.

مدیر ارشد گروه طراحی کمپانی آئودی نیز در خصوص آینده آئودی Q8 گفته :

به اعتقاد ما یکی از مهم‌ترین شاخصه و نقاط برجسته طراحی آئودی Q8 در واقع فضای داخل کابین  و صندلی بسیار مدرن ، شیک و البته راحت آن به همراه سقفی مسطح است که می تواند این خودرو را محصولی متفات از کمپانی آئودی تلقی کرد..

با این حال و با توجه به درج نشان e-tron در قسمت جلوی آئودی Q8 نمایان است که کمپانی آئودی قصد دارد نسخه‌ ی الکتریکی آئودی Q8 را به نمایش بگذارد.

البته اگر چه در خصوص مشخصات کلی این خودرو اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما احتمال می رود که کمپانی آئودی در مفهومی Q8 از پیشروانه هیبریدی پلاگین ارتقا یافته توسط کمپانی پورشه استفاده کند که اگر چنین باشد آئودی برای مفهومی Q8 از پیشروانه تمام‌ الکتریکی ۵۶ کیلومتری استفاده کرده و اگر چه شاید آئودی بخواهد برای قلب تپنده آئودی Q8 نیز ار پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر بنزینی و یا شاید هم دیزلی استفاده کند.

با توجه به شرایط موجود فقط باید منتظر بود که آیا آئودی Q8 شاسی بلند مفهومی کمپانی آئودی که قرار است در نمایشگاه خودرو دیترویت معرفی شود ، انتظارات کارشناسان صنعت خودرو را برآورده خواهد کرد یا خیر ؟

[highlight]منبع : motortrend & autocar[/highlight]

2 دیدگاه برای “معرفی آئودی Q8 شاسی بلند مفهومی کمپانی آئودی در نمایشگاه خودرو دیترویت”

  1. آرین گفت:

    چه کمپانی خوش قولی

  2. جواهریان گفت:

    ائودی همه مدل های مفهومی خودشو تولید کرده و اینم حتما تولید میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.