شنبه، ۱۸ آبان ۹۸ - ۱۰:۲۰
آئودی RS Q8

آئودی RS Q8 در حالی توانست به عنوان سریعترین خودروی شانسی بلند در پیست نوربرگ رینگ دست یابد که تا پیش از این…

آئودی RS Q8 در حالی توانست به عنوان سریعترین خودروی شانسی بلند در پیست نوربرگ رینگ دست یابد که تا پیش از این رکورد سریع ترین ماشین شاسی بلندی که این پیست را طی کرده بود در اختیار خودرو مرسدس – ای ام جی GLC 63 S بوده. برای تماشای تصاویر و ویدئوی پر هیجان این رکورد شکنی در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آئودی RS Q8 توانست با زمان ثبت شده رسمی که 7 دقیقه و 42.2 ثانیه بوده در پیست نوربرگ رینگ رکورد سرعت را بشکند. جالب است بدانید که این رکورد با زمان 7 دقیقه و 49.3 تا یک سال گذشته برای خودروی مرسدس – ای ام جی GLC 63 S بوده.

پیست نوربرگ رینگ لقب جهنم سبز را به اختصاص داده است و به نوعی مشهورترین پیست جهان به شمار می آید که در کشور آلمان قرار گرفته است. بزرگترین رسانه های اخبار خودرو در جهان جهان در خصوص این پیست می گویند:


اگر در نوربرگ‌رینگ سریع باشی، در هر پیستی موفق می‌شوی

آئودی RS Q8 دارای ظاهر کاملا اسپرت و البته لوکسی است. این خودرو دارای پیشرانه 8 سیلندر چهار لیتری توئین توربو بوده و 592 اسب بخار هم قدرت دارد. همچنین گشتاور 800 نیوتون متری نیز از دیگر ویژگی های فنی آن به شمار می آید.

این خودرو می تواند در مدت زمان 3.8 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. جالب است بدانید آئودی  RS Q8با توجه به وزن نسبتا سنگینی که دارد، دارای سرعت زیادی نیز است. حداکثر سرعت این خودرو 306 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

این خودرو را می توان به عنوان اسپورت ترین و بزرگترین خودروی تولید شده توسط شرکت آئودی معرفی کرد. آئودی RS Q8 دارای رینگ هایی 23 اینچی بوده و سیستم تعلیق بادی از جمله ویژگی های فنی آن است. این سیستم تعلیق پس از بررسی های بیشتر کمی محکم تر شده که این مورد به بهتر شدن عملکرد خودرو در پیچ ها کمک می کند.

این خودرو هنوز توسط شرکت ائودی بصورت رسمی رونمایی نشده است اما این شرکت خودرو سازی مطرح اعلام کرده که آن را ماه نوامبر معرفی می کند.

در انتهای این مطلب از شما دعوت می کنیم تا ویدئوی رکورد شکنی آئودی RS Q8 در پیست نوربرگ رینگ را تماشا کنید.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *