پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان در این آئین گفت: صدا و سیمای مرکز آبادان توانست از میان 33…

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان در این آئین گفت: صدا و سیمای مرکز آبادان توانست از میان 33 مرکز صدا و سیما در کل کشور عملکرد قابل قبولی از خود نشان دهد.

احمد امیر حائری با اشاره به راه یابی 31 اثر از آبادان در بخش صدا و سیما به هجدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانها افزود: از این تعداد هفت اثر توانستند عناوین برتر را به دست آورند که در قیاس با برخی مراکز استانهاي بزرگتر و فعالتر عملکرد بسیار خوب و قابل قبولی است که نباید نادیده گرفته شود.

وی اظهار کرد: تلاشگران صدا و سیمای مرکز آبادان نشان دادند که از توانمندی بالایی به رغم کوچکی مرکز آبادان در تهیه و تولید آثار دارند و این موضوع به صورت مستدل به اثبات رسیده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان تصریح کرد: در تلاشیم تا با رشد تولیدات به لحاظ کمی و کیفی بتوانیم در جشنوراه های بعدی نیز همچون گذشته خوش بدرخشیم.

حائري با اشاره به اینکه عوامل تولید و آثار تولید شده توسط مرکز صدا و سیمای آبادان همگی بومی هستند، یادآور شد: این مسئله نشان از وجود ظرفیت و توان در مجموعه مرکز آبادان در جهت تولید آثار با کیفیت و مخاطب پسند دارد.

وی بر لزوم همراهی و حمایت دستگاههای اجرایی شهر از تلاشگران عرصه رسانه و فرهنگ شهر تاکید کرد.

دبیر هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها نیز در ادامه این جشنواره با بیان اینکه نخستین جشنواره تولیدات سال 1372 شروع شد، گفت: ششمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در آبادان برگزار شد که این نشان از تولنمندی بالای کارکنان این مرکز دارد.

مسعودی فر از نکات قابل اشاره در هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها افزود: این جشنواره از کم نظیرترین جشنواره ها در سطح دنیاست که در پنج بخش صدا، سیما، خبر، پژوهش و موسیقی به طور یک جا برنامه ها ارزیابی و انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در جشنواره تولیدات مراکز چیزی تحت عنوان اثر تولیدی خاص این جشنواره ها تهیه و ارسال نمی شود اظهار کرد: به طور سالانه آثار و تولیدات مراکز به صورت تصادفی از سوی کارشناسان مرکز (تهران) ارزیابی و امتیاز دهی می شوند که حاصل این ارزیابی ها و امیتاز دهی ها آثاری هستند که به جشنواره ها راه پیدا می کنند.

دبیر هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها تصریح کرد: در تلاشیم تا جشنواره را به سمت آموزش محور برای برنامه سازان به پیش ببریم تا ضمن جمع شدن افراد در کنار یکدیگر موضوع تبادل اطلاعات نیز شکل گیرد.

مسعودی فر از کشف استعدادهای جوان به عنوان دیگر اهداف جشنواره هجدهم نام برد و یادآور شد: بسیاری از کسانی که در برنامه های محلی خوش درخشیده اند اکنون در رسانه ملی (تهران) مشغول به کار شده اند.

وی گفت: صدا و سیمای مرکز آبادان کار بزرگی را انجام داده است و در جشنواره هجدهم نیز خوش درخشید.

در پایان از افراد راه یافته و عنوان آوران هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در دو مرحله تجلیل شد.

در بخش راه یافته گان به جشنواره در بخش موسیقی: “علی کارونی” با تولید موسیقی “صباح الخیر”، “مرحوم حسن نامداری” (معروف به جهان) با تولید موسیقی “پیرمرد و دریا” و “داوود سعدیان” با تولید موسیقی “قاصد”.

راه یافته گان به جشنواره در بخش خبر نیز به ترتیب فرشاد آقایی با گزارشهای خبری در “کمین شاهین” و “از مین تا طلای زرد”، علی عرب زاده با گزارش خبری “آبادان برزیلته” ، عاطفه مرادی با گزارشهای خبری” تصادف در جاده مرگ” و “لایه های پنهان انتخابات”،  خدیجه تقیان با گزارش خبری “مردم، وحدت و رهبری رمز پیروزی” ، زهرا گلستانی با گزارش خبری “مروارید سفید” ، نوید سالم زاده با گزارش خبری “ج مثل جهاد” ، منصور حسینی درویشی با گزارش خبری “عملیات بیت المقدس”، فریبا شیرخوانی با مکتوب “برداشت خرما از نخلستانهای آبادان و خرمشهر”  و شاپور زبردست با مکتوب “خرمشهر در تب و تاب فقر”.

راه یافته گان به جشنواره در بخش رادیو سولماز رسولی تهیه کننده اثر رادیویی “جوانه ها”.

راه یافته گان به جشنواره در بخش پژوهش زينب مجدمی با نگارش اثر پژوهشی بررسی آیین تولد، ازدواج و مرگ در عشایر عرب زبان آبادان و خرمشهر.

راه یافته گان به جشنواره در بخش سیما : “روزبه حاجی زاده” کارگردان برنامه “صفحه آخر”  و “ایمان مصطفایی” کارگردان برنامه “روزگار جوانی”.

در بخش دوم برگزیدگان هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها معرفی و تجلیل شدند که “ماجد سامری” با 10 اثر بالای 72 امتیاز و “سعید زرگانی” برنده جایزه یونسکو با برنامه 45 دقیقه سلامت نخستین تقدیر شدگان بودند.

برگزیدگان جشنواره هجدهم در بخش رادیو: “امین فخارپور” برای تهیه کنندگی برنامه رادیویی “فیدوس” ، “محسن حکمت آرا” برای تهیه کنندگی برنامه ” شکوفه های امید” و “سحر حیدریان” برای نویسندگی برنامه ” فیدوس”.

برگزیدگان جشنواره هجدهم در بخش سیما: “حمید طالبی فرد” تهیه کننده نماهنگ “آخرین خبر” ، “مهدی علینقی پور” تهیه کننده تله فیلم “بهمنشیر” ، ,عبدالرضا وفایی” تهیه کننده مستند “عادل و عدنان” و برنامه “مردم آبادان وکیلم؟” ، “پوریا سلطان منش” تصویر برداری مستند “عادل و عدنان” ، “محمد امین همت آبادی” بازیگر نوجوان تله فیلم “بهمنشیر” و “عادل و عدنان فرهانی ” نقش آفرینان مستند “عادل و عدنان” تقدیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.