سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۶

دکتر محمد صفریان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آب به تنهایی بهترین نوشیدنی و تامین کننده نیاز بدن به مایعات است…

دکتر محمد صفریان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آب به تنهایی بهترین نوشیدنی و تامین کننده نیاز بدن به مایعات است و سایر نوشیدنی ها از جمله چای، نوشابه و دلستر به هیچ وجه جای آب را نمی گیرند.

وی بیان کرد: نوشیدنی های تخمیری مانند ماءالشعیر مفید هستند اما دلسترهای موجود در بازار همانند نوشابه های گازدار هستند با طعمی متفاوت لذا نوشیدن آنها ضرر دارد.

وی با بیان اینکه چای به هیچ وجه جای آب را نمی گیرد، افزود: در مواردی خوردن چای باعث دفع بیشتر آب بدن و نتیجه معکوس می شود.

این متخصص تغذیه با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان و توصیه های تغذیه ای ویژه این ماه گفت: مطالعات نشان داده است که روزه داری در افراد مختلف مفید است اما شرط مفید بودن آن بستگی به رعایت الگوی صحیح تغذیه و سبک درست زندگی دارد.

وی با بیان اینکه برخی افراد اقدام به گرفتن روزه بدون خوردن سحری می نمایند، اظهار کرد: بدترین شکل ممکن روزه داری، صرف وعده غذایی افطار به صورت کامل است که این امر موجب وارد آمدن آسیب های جدی به بدن فرد در درازمدت می شود.

صفریان افزود: افراد باید توجه داشته باشند که گرسنگی به هیچ وجه راه مناسبی برای کاهش وزن نیست بلکه گرسنگی سبب کاهش شدید هزینه انرژی بدن می شود که آسیب در پی دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین کاهش فعالیت و کاهش دریافت مواد غذایی را نیز به هیچ وجه توصیه نمی کنیم زیرا بدن در طول روز به انواع ویتامینها و کربوهیدارتها نیاز دارد و حذف و یا کاهش این مواد برای سلامت فرد مضر است.

وی گفت: روزه داری صحیح و رعایت اصول تغذیه ای موجب کاهش و کنترل کلسترول خون و کنترل قند در بدن افراد سالم و کاهش اصولی وزن می شود اما اغلب دیده می شود در ماه مبارک رمضان به دلیل پرخوری های فراوان برخی افراد دچار اضافه وزن می شوند.

صفریان افزود: مطالعات در افراد نوجوان نیز نشان داده است که اگر فرد در سن رشد اقدام به گرفتن روزه کند، در صورتی که دریافت مواد غذایی لازم در این ماه کم نشود، روزه داری باعث تحریک رشد نیز می شود.

وی اظهار کرد: روزه داری باید همراه با رژیم سالم غذایی و رفتار تغذیه ای مناسب باشد زیرا اگر دریافت ویتامین های مختلف در این ماه کاهش یابد عوارض فراوان برای فرد در پی دارد.

این متخصص تغذیه گفت: اگر در ماه مبارک رمضان 10 تا 15 درصد حجم غذایی کمتر مصرف شود، شاهد ثابت ماندن وزن خواهیم بود اما اغلب افراد در این ماه دچار یک تا دو کیلو و حتی بیشتر اضافه وزن می شوند.

وی افزود: همچنین افزایش درصد پروتئین غذا موجب ادامه داشتن بیشتر مدت سیری در فرد می شود.

وی اظهار کرد: رعایت اصول تغذیه و عدم پرخوری در زمان افطار و مصرف متعادل مواد غذایی در فاصله افطار تا سحر می تواند تعادل غذایی در فرد را برقرار کند.

او گفت: افرادی که اقدام به دفع سنگ کلیه و کیسه صفرا کرده اند دست کم تا سه سال بعد از آن مجاز به گرفتن روزه نیستند./2

7496 /664

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.