پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۶

‌فراهم بودن جاذبه‌های طبیعی خدادادی در یک منطقه می‌تواند در جذب توریسم موثر باشد، آبترش سربیشه به لحاظ داشتن آب معدنی و شرایط…

‌فراهم بودن جاذبه‌های طبیعی خدادادی در یک منطقه می‌تواند در جذب توریسم موثر باشد، آبترش سربیشه به لحاظ داشتن آب معدنی و شرایط محیطی بکر و زیرساخت مناسب، یکی از مناطق شاخص گردشگری در شهرستان سربیشه است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط‌عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی، سعید مکرمی‌فر، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه گفت: آب چشمه آبترش از شکاف سنگ‌های آندزیت بازالت از زمین خارج می‌شود و بالا بودن مقدار گاز دی اکسید کربن(CO2) و سیلیس(SIO2) نشان‌دهنده منشا عمیق آب این چشمه است.

وی ادامه داد: آبترش سربیشه در ردیف آب‌های کلروسدیم و سولفات کلسیم همراه با منیزیم ولرم بوده که دارای خواص درمانی برای بیمارهای پوستی، گوارشی، سوء هاضمه است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه افزود: مجتمع آب معدنی احداث شده در آبترش سربیشه با دارا بودن امکانات مناسب برای رفاه گردشگران فرصتی مناسب را به‌وجود آورده تا گردشگران ورودی شهرستان نسبت به سال‌های گذشته روندی رو به افزایش داشته و تاثیر بسزایی در اقتصاد منطقه داشته باشند.

مکرمی‌فر تصریح کرد: این مجموعه دارای دو قسمت برای استفاده از آب معدنی است که هر قسمت نیز دارای 7 وان و 4 دوش، همچنین سرویس بهداشتی و 6 آلاچیق برای اسکان مسافرین است.

وی یکی از مشکلات مجموعه آب معدنی آبترش را جاده دسترسی به این مجموعه دانست و گفت: 6 کیلومتر این جاده بدون آسفالت باقیمانده و نیازمند اعتبار است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه خاطرنشان کرد: امیدواریم با آسفالت شدن جاده، مسافرین راحت‌تر به این منطقه گردشگری و تفریحی دسترسی پیدا کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *