جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۰

به گزارش ایرنا، نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری عصر پنجشنبه در دیدار مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو با وی، خاطرنشان کرد:…

به گزارش ایرنا، نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری عصر پنجشنبه در دیدار مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو با وی، خاطرنشان کرد: اجرای طرح های کوچک آب رسانی هر چند در کوتاه مدت موثر است ولی در بلند مدت مشکلات اساسی همچنان باقی خواهند ماند.

وی ادامه داد: وزارت نیرو باید اجرای طرح های بزرگ مانند آب رسانی از خلیج فارس و دریای عمان را با جدیت دنبال کند.

آیت الله هاشمی شاهرودی اظهار داشت: در چند سال آینده بحران آب جدی تر از بحران نفت خواهد شد، بنابراین باید با مطالعات عمیق و دقیق، طرح های بزرگ آب رسانی را از هم اکنون مورد توجه قرار دهیم تا در سال های آینده کشور با مشکل کم آبی مواجه نشود که این امر نیازمند همت بلند مسوولان است.

وی به نتایج اجرای طرح های بزرگ برای کشور اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح ها علاوه بر تامین آب مورد نیاز استان های کشور، در تغییر آب و هوای کشور و ایجاد زمینه لازم برای توسعه صنعت و کشاورزی نیز موثر خواهد بود.

حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت مصرف آب و برق و پروژه های وزارت نیرو ارائه داد.

وزیر نیرو روز پنجشنبه با سفر به شهر مقدس قم با حضرات آیات ˈلطف الله صافی گلپایگانیˈ و ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید و حجج اسلام و المسلمین ˈسید محمد سعیدیˈ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و ˈسید جواد شهرستانیˈ نماینده آیت الله ˈسید علی سیستانیˈ در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

وی ساعت 22 در برنامه زنده تلویزیونی سیمای استان قم (شبکه نور) حضور می یابد. ک/2

7401 / 380/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.