چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، کریم حسین زاده بعد از ظهر چهارشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده چالدران با اشاره به اینکه…

به گزارش خبرنگار مهر، کریم حسین زاده بعد از ظهر چهارشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده چالدران با اشاره به اینکه بارش تگرگ و جاری شدن سیل خسارتهای زیادی را در این شهرستان به بار آورد، افزود: طی روز گذشته سیل 4 روستای خضرلو ، نبی کندی، دلیک داش و سجریک را در نوردیدی و موجب به بار آمدن خسارتهای زیادی شد.

وی با بیان اینکه بر اثر این بارش و جاری شدن سیل به چندین هکتار از اراضی کشاورزی این روستاها از جمله علوفه ، گندم و جو خسارت وارد شده و 10 واحد مسکونی نیز در این روستاها دچار آبگرفتگی شدند، اظهار داشت: تخریب ابنیه های فنی راه روستاهای سجریک، عیسی قولیک و تقی کندی نیز از نتایج بروز این سیلاب بود.

بارش شديد باران تابستاني در شمال آذربايجان غربي به وقوع سيل منجر شد و شب گذشته در چندين محور روستايي چالدران و جاده ارتباطي خوي- قطور به ابنيه فني محورهاي ارتباطي شمال استان خسارت زد.

بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی برآورد اوليه خسارت هاي سيل روز گذشته در دست اقدام است که بنا به گزارش مركز مديريت راههاي استان راهداران از اولين ساعات وقوع اين حادثه غيرمترقبه در محورها مشغول اجراي عمليات راهداري هستند و درحال حاضر تردد در تمامي محورهاي استان جريان دارد.

شهرستانهای چالدران، ملکو، شوط، پلدشت، چایپاره و خوی با توپوگرافی کوهستانی که بیش از 64 درصد جمعیت آن ساکن در روستاهای صعب العبور زندگی می کنند، همه ساله با قهر طبیعت مواجه شده و زندگی خود را در معرض خطرات جدی می بینند.

همه ساله با آغاز فصل بهار و پائیز مردم مناطق شهری و روستایی شمال آذربایجان غربی با یک مشکل جدی به نام سیلابهای شدید در اثر بارش شدید باران و تگرگ و نبود زیرساختهای لازم برای کاهش اثرات این بلایای طبیعی مواجه می شوند، معضلی که مردم این شهرستانها طی سالهای متمادی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.