یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۷:۵۲

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه مدرسه ابوذر در روستای سنگ‌تجن به دلیل شدت بارش‌ها امروز تعطیل اعلام شد، گفت: بارش‌های 24 ساعت…

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه مدرسه ابوذر در روستای سنگ‌تجن به دلیل شدت بارش‌ها امروز تعطیل اعلام شد، گفت: بارش‌های 24 ساعت اخیر سبب بروز مشکلاتی نظیر آبگرفتگی در روستاهای کهنه‌سرا و چیلک‌علیا شد.

محمدعلی قمی اویلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه مازندران، با اشاره به بارندگی 70 میلیمتری در شهرستان نوشهر، گفت: تفاوت عمده بارندگی شب‌گذشته و امروز با بارش‌های هفته‌های گذشته در منطقه جغرافیایی بارندگی است چرا که باران اخیر در مناطق بالا دست شهرستان در حال بارش است اما بارش‌های قبلی در مناطق پایین دست بود.

وی با اشاره به اینکه بارش در بالادست سبب طغیان رودخانه‌ها می‌شود، افزود: علت اصلی این امر نیز در جنگلی‌بودن مناطق متاثر از بارش باران است. لذا آب‌های جاری‌شده از بارندگی در مسیر عبور خود از بالادست به سمت مناطق پایین دست و دریا، درختان و سرشاخه‌ها را همراه خود کرده که این امر باعث طغیان و بالاآمدن آب در مناطق مختلف رودخانه‌ها و نهرها می‌شود.

فرماندار نوشهر، اظهارکرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته تمامی اعضا ستاد مدیریت بحران در آمادگی به سر برده و برنامه‌ریزی‌های لازم برای کنترل حوادث احتمالی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های 24 ساعت اخیر سبب بروز مشکلاتی نظیر آبگرفتگی در روستاهای کهنه‌سرا و چیلک علیا شده است، افزود: در همین راستا بخشدار منطقه مامور رسیدگی به مشکلات حادث در این دو روستا شده و با حضور موثر وی و همراهی ماشین آلات و دستگاه‌های مورد نظر در صدد رفع مشکلات این منطقه بر آمده‌ایم.

قمی اویلی با اشاره به اینکه مدرسه ابوذر در روستای سنگ‌تجن به دلیل شدت بارش‌ها امروز تعطیل اعلام شد، عنوان کرد: بارندگی سبب وارد آمدن خساراتی به پل ارتباطی این روستا شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از منازل مناطق بالادست دچار آبگرفتگی شده است، افزود: شدت آبگرفتگی در مناطق مختلف متغییر بوده و در حال حاضر کار سرشماری از میزان منازل درگیر این امر در حال انجام است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *