پنجشنبه، ۱۸ آبان ۹۶ - ۰۶:۳۱
آبی ترین سواحل جهان

اگر تصمیم دارید در آینده سفری به یک شهر ساحلی داشته باشید این مطلب مفید را از دست ندهید . در این مطلب…

اگر تصمیم دارید در آینده سفری به یک شهر ساحلی داشته باشید این مطلب مفید را از دست ندهید . در این مطلب قصد داریم آبی ترین سواحل جهان را که دارای مناظری بسیاری رویایی هستند معرفی کنیم . در ادامه با میهن پست همراه شوید .

آبی ترین سواحل جهان که در این لیست برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم دارای یک ویژگی بسیار جذاب هستند و آن هم تفاوت رنگ از آبی فیروزه ای تا آبی سیر در سواحل، دریاچه‌ ها و دریاها یا خلیج‌ هایی است که در این لیست وجود دارند .

خلیج شیطان در جزایر بریتیش ویرجین : بعضی اوقات برای تماشای بهترین چشم‌انداز، باید زحمت مسیر را نیز به جان خرید. مسیر رسیدن به خلیج تماشایی شیطان هم از این قاعده مستثنی نیست. در واقع مشتری هم برای آن کم نیست. عده زیادی این سختی را به خود می‌دهند تا در آب‌های شفاف و فیروزه‌ای آن غواصی کنند و یا در ساحل آن تکیه دهند و از تماشای این خلیج لذت ببرند.

آبی ترین سواحل جهان

آمبرگریس‌کایه در بلیز : بهشت غواصان و علاقه‌مندان به دنیای زیر آب اینجا است. بزرگترین صخره‌های مرجانی خارج استرالیا که به واسطه عمق کم آن و مرجانی بودن، مناظر بکری را رقم‌زده است. در اینجا می‌توانید از فاصله نزدیک به تماشای چکش ماهی و سفره ماهی بنشینید. مارماهی، لاک پشت و ماهی رنگین‌کمانی همگی از ساکنان این منطقه هستند. همچنین غارهای آبی آن جذابیت خاصی برای غواصی دارد.

آبی ترین سواحل جهان

گودال تو‌سائو در سا‌ئوما : معروف به گودال بزرگ، نامی که با توجه به شکل آن برای آن در نظر گرفته شده است. استخری طبیعی که در دل اقیانوس آرام قرار دارد. برای رسیدن به این استخر زلال و زیبا باید از میان جنگل‌های پرآب قرار گرفته در منطقه آتشفشانی لاوا واقع در جزیره اوپولوی سائوما عبور کنید. بعد از آن همه چیز به میزان شجاعت شما بستگی دارد. شیرجه از ارتفاع و یا پایین آمدن از نردبان و رعایت جانب احتیاط برای ورود به آب. ارتفاع آب این گودال به حدود ۳۰ متر می‌رسد. اتصال آب این گودال با آب اقیانوس این اطمینان خاطر را می‌دهد که آب آن خشک نخواهد شد.

آبی ترین سواحل جهان

پالاوان در فیلیپین : اگرچه با یک پرواز کوتاه از مانیل تا پالاوان راهه است، اما به محض ورود متوجه می‌شوید که در دنیایی دیگر پای گذاشته‌اید. صخره‌های سرسبز بر‌آمده از آب، رنگ آبی سیر آب‌های اطراف، سواحل مرموز و مرجانی و انبوه ماهی‌های موجود در آن تنها بخشی از زیبایی این منطقه است.

آبی ترین سواحل جهان

دریاچه آتشفشان در اورگان : آبی سیر این دریاچه که در دل دهانه آتشفشانی خاموش کوه «Mazama» قرار گرفته، آن را به یکی از دیدنی‌ترین دریاچه‌های آمریکا بدل نموده است. آب این دریاچه از آنجا که هیچ رودی به آن سرریز نمی‌شود، بی‌نهایت صاف و آرام است. همین نیز موجب گردیده تا علاقمندان به غواصی در آب سرد نیز توجه خاصی بدان نمایند. دریاچه آتشفشان که در جنوب ایالت اورگان واقع است، لقب عمیق‌ترین دریاچه آمریکا را نیز یدک می‌کشد. عمق این دریاچه در حدود ۶۰۰ متر است که نور آفتاب تنها تا ۱۰۰ متری آن نفوذ می‌کند.

آبی ترین سواحل جهان

دریاچه پیتو در کانادا : دریاچه پیتو واقع در پارک ملی بانف به خاطر رنگ آبی یخی منحصر‌به‌فرد خود بسیار معروف است و بارها سوژه عکاسان قرار گرفته است. رنگ‌آمیزی شگفت‌انگیز این دریاچه از قله «باو» چشم‌اندازی خیره‌کننده فراهم آورده است. در واقع بیشتر عکس‌های پوستری این منطقه نیز از همین نقطه گرفته شده‌اند. نکته جالب در این منطقه نیز وجود چشمه‌های آب گرم طبیعی در آن است که بسیاری برای خواص درمانی به آن‌ها رجوع می‌کنند.

آبی ترین سواحل جهان

کان‌سان در ویتنام : ساحلی پاک و شیشه‌ای با منظره صخره‌های گرانیتی که در جزیره کان‌سان ویتنام قرار گرفته است. تنها جزیره از مجمع‌الجزایر کان‌دائو با ۱۶ جزیره که دارای سکنه است. ساحل این جزیره در دنیا نظیر ندارد. این جزیره در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری ساحل جنوب شرقی ویتنام قرار دارد. ساحل دست نخورده آن با ماسه‌های طلایی احاطه شده است. آبی فیروزه‌ای آب آن چشم‌اندازی استثنایی در ترکیب با ساحل پدید آورده است.

آبی ترین سواحل جهان

اگرمنوی در یونان : شاید نتوان نقطه‌ای را در جزیره «Lefkada» پیدا کرد که چشم‌اندازی زیبا از دریای یونان نداشته باشد. اما اگرمنوی در ساحل غربی چیزی فراتر روبروی شما قرار می‌دهد. برای رسیدن به ساحل باید از مسیر سر پایینی تندی که برای آن تعبیه شده استفاده کنید و ممکن است گاهی شلوغ باشد، اما ارزشش را دارد. ساحلی با ماسه‌های سفید، در تضادی چشم‌نواز با آبی فیروزه‌ای دریا. مکانی ایده‌آل برای استراحت و آفتاب گرفتن.

آبی ترین سواحل جهان

ایسلاس‌روزاریو در کلمبیا : در منطقه کارتاگنا، زنجیره‌ای کوچک از جزایر خالی از سکنه به نام ایسلاس دروزاریو وجود دارد. سواحل ماسه سفید آن توسط آب‌های عمیق آبی محاصره شده‌اند. این سواحل مرجانی زیستگاه هزاران آبزی استوایی هستند.

آبی ترین سواحل جهان

جزیره هاولاک در هند : این جزیره یا به بیانی بهشت دورافتاده، بخشی از زنجیره جزایر آندامان در خلیج بنگال است و یکی از آبی ترین سواحل جهان بشمار می آید . سفر به این جزیره راحت نیست، اما ساحل ماسه‌ای سفید آن در ترکیب با آب‌های کبود رنگ، آنقدر زیبا است که ارزشش را دارد. علاقمندان به دنیای زیر آب هم قدر این مکان را به خوبی می‌دانند. جزیره هاولاک همان مکانی است که شما را به کلی از فضای شلوغ کسب و کار و روزمرگی خارج می‌کند.

آبی ترین سواحل جهان

جزایر مالدیو : معروف به عنوان یکی از بهترین مجموعه جزایر جهان، تعجبی ندارد که بسیاری از افراد مشهور آن را به عنوان مقصد گردشگری محبوب برای خود برگزینند. این جزایر کم ارتفاع در میان اقیانوس هند و دریای عرب قرار گرفته‌اند.

آبی ترین سواحل جهان

دریاچه پنج‌ گل در چین : یکی از میراث جهانی ثبت شده توسط یونسکو و یکی از آبی ترین سواحل جهان ، با آبشارهای چشم‌نواز خود که به درون آب‌های آبی سرازیر می‌شوند. این پارک ملی در استان سیچوان چین واقع شده است. معروف‌ترین جاذبه آن، دریاچه زلال و بلورین پنج‌گل آن است. آب این دریاچه به قدری شفاف است که نگاه کردن به منظره درون آن مانند نگاه کردن از درون پنجره‌ای شیشه‌ای است. به خصوص که درختان و گیاهان افتاده در کف آن زیبایی آن را دو چندان می‌کند. همچنین با نگاه کردن به آن از زاویه‌ای پایین انعکاس زیبای درختان و کوه‌های اطراف بر روی آب را در پی دارد.

آبی ترین سواحل جهان

دریاچه‌ های پلیتویچ در کرواسی : به فاصله دو ساعت از پایتخت صنعتی، زاگرب، طبیعتی بکر تح عنوان یکی از آبی ترین سواحل جهان قرار گرفته است به نام پارک ملی دریاچه‌های پلیتویچ. این پارک جنگلی شامل ۱۶ دریاچه کوچک به رنگ زیبای آبی فیروزه‌ای است که چشم‌اندازهای بی‌نظیری از شاهکار مادر طبیعت در خود جای داده است. راه چوبی این پارک گردشگران را به میان این مناظر بکر هدایت می‌کند.

آبی ترین سواحل جهان

نظر شما در مورد این لیست از آبی ترین سواحل جهان چیست ؟ کدامیک رو بیشتر می پسندید ؟

[highlight]منبع [/highlight]: travelandleisure

 

12 دیدگاه برای “آبی ترین سواحل جهان با مناظری رویایی و شگفت انگیز”

 1. فرانك گفت:

  واووووو عالی بودن

 2. نازي گفت:

  خیلی قشنگن

 3. حميدرضا گفت:

  به اینا میگن پارک آبی

 4. مهسا گفت:

  دریاچه پنج گل اسمش جالبه

 5. ساشا گفت:

  مالدیو بی نظیرررررره

 6. شيوا گفت:

  عالی ……

 7. امين گفت:

  خیلی خوبه اینجاها

 8. بنفشه گفت:

  گودال توسائو دنج و زیبا

  1. شراره گفت:

   دقیقا
   خیلی خوبه

 9. هما گفت:

  خدایا خیلی زیباس

 10. محمد گفت:

  عالی هستن.

 11. كامران گفت:

  چه آب های زلالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.