چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۴۲

مدیر عامل شرکت آبفای استان ایلام گفت: متاسفانه به علت شرایط خاص استان از جمله مرزی و کوهستانی بودن، قیمت تمام شده آب…

مدیر عامل شرکت آبفای استان ایلام گفت: متاسفانه به علت شرایط خاص استان از جمله مرزی و کوهستانی بودن، قیمت تمام شده آب بالای 1170 تومان به هزار مترمکعب بوده که بالاترین قیمت را در بین استان‌ها دارد و باید با انشعابات غیرمجاز برخورد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، مهندس« داراب بیرانوندی» در جلسه‌ای با حضور استاندار و فرمانداران شهرستان‌های استان با موضوع تشریح وضعیت آبرسانی و فاضلاب شهرهای استان اظهار کرد: یکی از چالش‌های بزرگ کشورمان در آینده نزدیک بحران کمبود آب است و لزوم برنامه‌ریزی و تخصیص اعتبار متناسب در این زمینه است.

وی افزود: متاسفانه در سال گذشته از حدود 250 میلیارد اعتبار مصوب تنها 80 میلیارد آن اختصاص یافت و همین موضوع به علت شرایط خاص شرکت‌های آب و فاضلاب برای تداوم خدمات متناسب سبب شده که دیون زیادی برای این شرکت‌ها بوجود آید.

بیرانوندی اضافه کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید با رویکرد حل مشکلات آب وارد عمل شده، به طوری که در سفر اخیر ریاست جمهور به استان 700 میلیارد ریال برای حل مشکلات آب در بخش‌های مختلف اختصاص داده شده که امیدواریم با تزریق نقدینگی آن کمک زیادی به دستگاه‌های خدمات‌رسان و کشاورزی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آبفای استان اعتبارات امسال شهرهای استان را در دو بخش آب و فاضلاب بالغ بر 410 میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: این اعتبارات نسبت به مصوب سال گذشته بیش از 60 درصد رشد داشته و امیدواریم بیش از 35 کیلومتر شبکه توزیع آب و 20 کیلومتر شبکه فاضلاب، یک باب مخزن بتنی، بازسازی چشمه‌های سراب دره‌شهر، آبدانان و یک دستگاه الکترولیز نمک طعام، فنس کشی و دیوارکشی مخازن در شهرهای مختلف استان انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: متاسفانه به علت شرایط خاص استان از جمله مرزی و کوهستانی بودن آن قیمت تمام شده آب بالای 1170 تومان به هزار مترمکعب بوده که بالاترین قیمت را دربین استان‌ها دارا بوده و به همین علت خواهان همکاری فرمانداران برای برخورد با انشعابات غیر مجاز شدیم.

بیرانوندی با بیان اینکه هر لیتر استحصال آب در استان بالای 500 میلیون تومان هزینه برای دولت داشته است، تصریح کرد: به علت شرایط چند سال گذشته اکثر شبکه‌های توزیع آب فرسوده بوده و خواستار کمک بیش از پیش فرمانداران در این خصوص و جداسازی آب شرب از آب فضای سبز شهرداری شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ضمن تاکید بر درآمد هزینه‌ای بودن شرکت‌های آب و فاضلاب خواستار توجه مدیران محل در این رابطه شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.