یکشنبه، ۲۶ شهریور ۹۶ - ۰۹:۲۹
آب شدن یخ ها در قطب شمال

همان طور که شما می دانید چالش و یا بهتر بگوییم بحران آب شدن یخ ها در قطب شمال موضوع است که با سرعت…

همان طور که شما می دانید چالش و یا بهتر بگوییم بحران آب شدن یخ ها در قطب شمال موضوع است که با سرعت یافتن آن به شدت محیط زیست و بخصوص آب و هوای این کره سبز را به صورتی جدی به خطر می اندازد و در این میان نتایج تحقیقات موسسات علمی در کشورهای مختلف در خصوص بحران آب شدن یخ ها در قطب جنوب جز نگرانی ، چیزی به دنبال نداشته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آب شدن یخ ها در قطب شمال از آن جا باعث افزایش نگرانی دانشمندان شده است که اخیرا انتشار تصاویری از آب شدن یخ ها در قطب جنوب توسط موسسه ای بنام اسکات که یک موسسه تحقیقات قطبی از کمبریج است  ، نشان دهنده آن است که حجم یخ قطب شمال به سرعت در حال کاهش است و با ادامه روند این بحران دریاچه های آبی عمیقی در قطب شمال ایجاد شده و روز به روز در حال افزایش هستند.

مشاهده تصاویر آب شدن یخ ها در قطب شمال  بیش از اینکه منظره زیبایی را خلق کرده باشند ، انسان را از تشدید بحران گرمای زمین به وحشت می‌اندازند.

در تصاویر هوایی منتشر شده از آب شدن یخ های قطب شمال ، به روشنی مشخص است که یخ های تکه تکه از هم در حال جدا شدن از کوه های یخی هستند و در حالی بر روی آب پراکنده می شوند که با سرعت زیادی در حال ذوب شدن دیده می شوند.

تصاویری که از آب شدن یخ ها در قطب شمال مشاهده می کنید از داخل یک هلیکوپتر حامل محققان در آسمان قطب شمال ثبت شده است. تصاویری دیدنی اما تلخ از روند تغییر سرنوشت محیط زیست کره زمین ، موضوعی که دانشمندان و فعالان محیط زیست را نگران کرده و متاسفانه تا به امروز کمتر کسی به آن توجه خاصی نشان داده است.

[highlight]منبع[/highlight]   theguardian

6 دیدگاه برای “آب شدن یخ ها در قطب شمال به روایت تصاویری تماشایی اما تامل برانگیز !”

 1. مليكا گفت:

  عکس اول شبیهه چشم بود 👍

 2. رها گفت:

  خودشون به تنهایی یک اثر رو خلق کردن

 3. شيوا گفت:

  آبها رنگشون همین قدر آبیه 😍؟

 4. سودا گفت:

  متاسفانه تمام منابع طبیعی یه نوعی دارن از بین میرن

 5. فرشيد گفت:

  نقاشی خداوند 😍

 6. زینا گفت:

  علتش رو متوجه نشدن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.