سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: مصرف آب هر شهروند 36 لیتر بیشتر از حداکثر استاندارد ایران است. مهندس «رسول اکبری» در…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: مصرف آب هر شهروند 36 لیتر بیشتر از حداکثر استاندارد ایران است.

مهندس «رسول اکبری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، اظهار کرد:حجم آب تولیدی سالانه استان حدود 177 میلیون مترمکعب است و حجم آب مصرفی مشترکان حدود 138 میلیون مترمکعب است.

وی افزود: سرانه‌ی مصرف آب در استان 186 لیتر در روز به ازاء هر نفر است که مصرف سرانه‌ی آب در استاندارد کشوری 150 لیتر است، یعنی مصرف آب هر شهروند 36 لیتر بیشتر از حداکثر استاندارد ایران می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در خصوص طرحی که اخیراً پیشنهاد شده مبنی بر جداسازی آب شرب از آب غیر آشامیدنی تصریح کرد: در این خصوص آمادگی لازم در شرکت آب و فاضلاب استان وجود دارد اما به دلیل اینکه اجرای این طرح، به اعتبارات کافی نیاز است در شرایط فعلی قابل طرح و اجرا نیست.

رضایی در پاسخ به علت آلوده بودن آب خیابان مولوی و امام رضا گفت: آب شرب شهر ارومیه بصورت مستمر توسط آزمایشگاه‌های بسیار مجهز و از محل تولید تا نقطه مصرف تحت کنترل است طوری‌که ماهانه 10 هزار آزمون کیفی بر روی آب شرب شهر ارومیه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص آب مصرفی خیابان مولوی و امام رضا آب شرب منطقه مذکور نیز بصورت مستمر پایش می‌شود و طبق نتایج حاصل از آزمایش‌های انجام شده آب شرب منطقه‌ی مذکور به‌لحاظ «فیزیکی – شیمیایی» و «میکروبیولوژی» مطابق استاندارد ملی ایران و در محدوده‌ی مجاز و قابل قبول برای شرب قرار دارد، هم‌چنین به موازات این شرکت حوزه‌ی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز نسبت به نمونه‌برداری و پایش آب شرب شبکه‌ی توزیع شهر ارومیه اقدام می‌کند.

به گزارش ایسنا، شهروندان ارومیه با تماس با دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدعی شدند که آب مناطق مولوی و امام رضای ارومیه بسیار آهکی و غیر قابل آشامیدن است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *