پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۲

فرماندار آبادان گفت:‌ به منظور حل مشکل شوری‌ آب شرب، با پیگیری‌های استاندار، مجوز نصب یک دستگاه آب‌شیرین‌کن در آبادان اخذ شده که…

فرماندار آبادان گفت:‌ به منظور حل مشکل شوری‌ آب شرب، با پیگیری‌های استاندار، مجوز نصب یک دستگاه آب‌شیرین‌کن در آبادان اخذ شده که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

عزیزالله شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌خوزستان، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از دستگاه، 50 هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز برای مردم آبادان، شیرین سازی و مشکل آب مردم تا 10 سال آینده حل خواهد شد.

فرماندار نمونه خوزستان در سال 93 گفت:‌ مساله آب شرب هر ساله در شهرستان مساله‌ای بحرانی بوده است، لذا به منظور بهبود کیفیت و جلوگیری از افت فشار آب، 60 هزار مترمکعب آب طرح غدیر وارد آبادان شد. هم‌چنین لوله‌های شکسته و ترکیده تعمیر شد و 2 سیستم برداشت آب از رودخانه بهمن‌شیر که از کار افتاده بودند، وارد مدار آب‌رسانی شدند.

شهبازی با بیان این‌که یکی‌دیگر از مسائل آبادان، مشکل شبکه فاضلاب است، تصریح‌کرد: به منظور رفع این مشکل در برنامه‌ریزی میان‌مدت شهرستان مقرر شده مشکلات این شبکه ظرف دو، سه سال‌آینده از طریق کمک‌های منطقه آزاد و فروش اوراق مشارکت حل شود.

وی با بیان این‌که اساسی‌ترین راه حل مشکلات شهرستان، ایجاد اشتغال است، اظهار کرد: با توجه به وجود مرز مشترک زمینی و 250 کیلومتر مرز مشترک آبی با کشور عراق، ایجاد منطقه آزاد دیگری بدون حضور گمرک و در قالب بازارچه برای استفاده مرزداران در شهرستان ضروری است و به همین‌ منظور ایجاد بازارچه مرزی اروند در دستور کار فرمانداری شهرستان قرار گرفت که ساخت آن در هفته دولت آغاز شده‌ است.

وی افزود: در بخش کشاورزی پیش از انقلاب 7 میلیون نخل در آبادان وجود داشت اما در زمان جنگ تعداد زیادی از آن‌ها از بین رفتند و به همین منظور به دنبال اجرای طرح بازسازی و ترمیم انهار و احیای نخیلات هستیم.

فرماندار آبادان بیان‌کرد: در بلندمدت، احیای 704 واحد صنعتی در بخش‌های مختلف از جمله تولید گلیسیرین، ساخت دکل حفاری و صنایع دریایی و کشتی‌سازی که به دلیل وضع تحریم‌ها تعطیل شده‌اند در برنامه دیده شده است که برای راه‌اندازی به بیش از 700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

وی ادامه‌ داد: برای حل مشکلات این واحدها از مدیرعامل بانک سپه و سینا دعوت شد تا با حضور در آبادان از نزدیک این مشکلات، بررسی و راه‌های رفع مشکلات آنها بررسی شود. هم‌چنین به‌دنبال استفاده از کمک‌های بسته خروج از رکود برای حل مشکلات واحدهای صنعتی آبادان و تامین سرمایه در گردش آنها هستیم تا از این طریق مشکل بیکاری شهرستان حل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.