شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۳

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل ملی گلستان، از مسئولان کشوری و استانی خواست…

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل ملی گلستان، از مسئولان کشوری و استانی خواست با توجه بر اهمیت موضوع از سرمایه‌های کشور بیش از پیش حفاظت و نگهداری کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: مراتع و جنگل‌های کشور بخصوص استان گلستان از سرمایه‌های پاک، پایدار و در واقع از مواهب الهی هستند که در زندگی ما نقش مهمی دارند. بنابراین براساس آموزه‌های دینی و فرهنگ متعالی مردم ایران وظیفه داریم از این سرمایه ملی و انفال جمهوری اسلامی حفظ و حراست کنیم و از خطرات در کمین از جمله آتش‌سوزی که دشمن خطرناک جنگل محسوب می‌شود، برحذر داریم.

نورمفیدی عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرده است: علاوه بر پدیده تغییر اقلیم و گرمایش جهانی، خشکسالی‌ها، افزایش دما و کاهش رطوبت نسبی که محیط را آماده آتش‌سوزی کرده، یقیناً بی‌احتیاطی و سوءرفتار بعضی از اشخاص، دامنه آتش‌سوزی را شعله‌ورتر ساخته است. از این رو همه ما دچار خسران و ناسپاسی در برابر نعمات خداوندی خواهیم شد.

امام جمعه گرگان گفت: اینجانب تأسف خود را از آتش‌سوزی اخیر پارک ملی گلستان که در چند نوبت بیش از 1000هکتار از جنگل و مرتع بکر و ارزشمند منطقه را نابود کرد، اعلام می‌دارم و از مسئولان کشوری و مدیران ارشد استان انتظار دارم برحسب اهمیت موضوع با برنامه‌ریزی دقیق، تأمین منابع اعتباری، نیروی انسانی، فراهم‌شدن تجهیزات و امکانات اطفای حریق زمینی و هوایی با هماهنگی و مشارکت مردم از سرمایه‌های ملی حفاظت و نگهداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *