سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۸

رئیس منابع طبیعی سلسله از مهار آتش‎سوزی در منطقه نمونه گردشگری گلهو خبر داد. مرتضی سعیدی‎فر در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-…

رئیس منابع طبیعی سلسله از مهار آتش‎سوزی در منطقه نمونه گردشگری گلهو خبر داد.

مرتضی سعیدی‎فر در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه لرستان، با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس گزارشات مردمی و اطلاع‎رسانی دامداران محلی، آتش‎سوزی در منطقه نمونه گردشگری گلهو به این اداره خبر داده شد.

وی ادامه داد: بلافاصله نیروهای اداری منابع طبیعی به همراه همیاران بومی و محلی طبیعت به محل موردنظر اعزام و شروع به اطفاء حریق کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه چندین عامل از قبیل باد، شیب تند کوهستان و پوشش غنی کف جنگل باعث شدت و ادامه آتش‎سوزی شد، تصریح کرد: از زمان شروع آتش‎سوزی تا خاتمه آن، چندین بار حریق مهار شد اما متأسفانه به دلایل فوق‎الذکر مجددا از نقاط دیگری شعله‎ور می‎شد.

سعیدی‎فر ادامه داد: همین امر باعث شد از فرمانداری تقاضای کمک شود که بلافاصله ستاد بحران با ارسال پیامک به همه دستگاه‎های شهرستان، خواستار کمک آن‎ها در امر اطفاء حریق شد.

وی با بیان اینکه ادارات جهاد کشاورزی، حفاظت محیطزیست، سپاه‎پاسداران، هلال‎احمر، راه‎و‎شهرسازی، برق، شهرداری فیروزآباد، آتش‎نشانی و بهزیستی با حضور به موقع در محل ضمن کمک‎رسانی موجب قوت قلب برای سایر نیروهای درگیر با حریق شدند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آتش‎سوزی از ساعت 8 صبح آغاز شده بود با تلاش همه دستگاه‌ها در ساعت 4 بعدازظهر به طور کامل مهار شد.

وی افزود: بالغ بر 15 هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی مورد حریق واقع شدند که خوشبختانه چون به صورت سطحی بود، آسیب جدی به درختان جنگلی وارد نشد.

سعیدی‎فر تصریح کرد: علت آتش‎سوزی در حال بررسی است و تاکنون عامل یا عاملین آن شناسایی نشده‎اند اما تحقیقات به صورت محسوس و غیرمحسوس توسط مأمورین اداره،ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست هم از دیدگاه قانون و هم از دیدگاه مضامین دینی و اخلاقی یک وظیفه همگانی است، تأکید کرد: از همه شهروندان انتظار می‎رود نسبت به حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی که نقش مؤثر و ارزنده‎ای در زندگی بشر دارد، بکوشند و ضمن تذکر به مخربین طبیعت گزارشات خود را با کد 1504 به صورت رایگان به اداره منابع طبیعی اعلام کنند.

این مقام مسئول در پایان از فرماندار، بخشداری بخش مرکزی و عوامل فرمانداری سلسله جهت حضور به موقع در محل حریق تشکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.