شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، علی مقصودی عصر شنبه در نشست آتش نشانی رشت از وجود  65 ایستگاه آتش نشانی در سطح استان خبرداد…

به گزارش خبرنگار مهر، علی مقصودی عصر شنبه در نشست آتش نشانی رشت از وجود  65 ایستگاه آتش نشانی در سطح استان خبرداد و افزود: در سطح شهرهای استان گیلان فقط 12 ایستگاه آتش نشانی وجود دارد که از این تعداد شش ایستگاه متعلق به شهر رشت است.

وی همچنین آمار کلی ایستگاه های آتش نشانی استان را مناسب ارزیابی کرد و اظهارداشت: کیفیت برخی از این ایستگاه ها مطلوب نیست.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر رشت گفت: در حال حاضر 769 نفر آتش نشان در شهرهای استان حضور دارند و کمبود نیروی انسانی در این حوزه  922 نفر است.

وی افزود: نیروی آتش نشان در ساعت کاری باید در ایستگاه آتش نشانی حضور داشته باشد استفاده از این نیروها در برخی از شهرهای کوچک برای آبیاری فضای سبز، راننده تخلیه زباله، شن ریزی معابر و غیره غیر قانونی است.

مقصودی تصریح کرد: کمبود خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین آتش نشانی در سح استان گیلان به ترتیب  12 ، 16  و 39 دستگاه است.

وی در ادامه با بیان اینکه نیروی انسانی بزرگترین مشکل آتش نشانی استان گیلان است، گفت: تجهیزات حفاظت فردی شهر رشت نسبت به سایر شهرها به ویژه چند شهر بزرگ وضعیت مطلوب است اما آتش نشانان در شهرهای کوچک استان به شدت با این مشکل رو برو هستند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر رشت افزود: يكي از مفيدترين و مناسب ترين راه هاي ايمن كردن شهر و به تبع آن كاهش تعداد حريق، حادثه و خسارات مرتبه ارتقای سطح فرهنگ ايمني شهروندان است.

وی یادآورشد: در فرهنگ ايمني آگاهي مردم از شناخت عوامل بروز حريق و حوادث و آموزش نحوه پيشگيري از آن و چگونگي مقابله با موارد احتمالي امری ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.