سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۷

‌رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: 24 مهرماه، سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان در سال 57، نماد ایستادگی و…

‌رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: 24 مهرماه، سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان در سال 57، نماد ایستادگی و مقاومت مردم کرمان در مقابل رژیم ستمشاهی پهلوی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منظقه کویر، ” مهدی صدفی” صبح امروز در اولین جلسه ستاد برگزاری مراسم 24 مهر سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان در سال 57، اظهار کرد: تلاش و همت همه مسئولین استان این است که این روز را به عنوان یک روز تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان، با اشاره به نقش مردم کرمان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردم سراسر استان کرمان همگام با سایر ملت ایران به رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی(ره) نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

وی ادامه داد: حادثه به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان نمادی از حق طلبی و عدالت خواهی مردم شهید پرور و ولایتمدار کرمان و سند معتبر دفاع این ملت در مقابله با شاه و جنایات رژیم شاهنشاهی است و باید به عنوان یک نماد تاریخی ثبت و ماندگار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: پاسداشت این روز تجلیل و تکریم از شهدای عزیز و بزرگوارمان همچون شهید باقدرت جوپاری و شهید یزدانشناس و همچنین ارج نهادن به مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های مردم شریف استان کرمان است.

صدفی در ادامه به برگزاری هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم تاکید و اظهار کرد: کلیه برنامه‌های اجرایی به همین مناسبت در قالب فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی، ورزشی، رسانه‌ای، نمایشگاهی و مراسم برگزار می‌شود‌.

وی تاکید کرد برنامه‌ها باید بصورت مردمی و خودجوش و با مشارکت اقشار مختلف مردم و تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد‌، مساجد، همچنین دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *