چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۵

سرهنگ ˈرضا محمدزادهˈ عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران دایره کنترل و نظارت این اداره در پی گزارشات مردمی و رصد شبانه…

سرهنگ ˈرضا محمدزادهˈ عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران دایره کنترل و نظارت این اداره در پی گزارشات مردمی و رصد شبانه روزی فضای مجازی سایتی را شناسایی کردند که اقدام به انتشار تصاویر ناهنجار و بعضا از مدلهای عروس بدون اطلاع آنان در فضای مجازی بخصوص فیسبوک می کرد.

وی افزود: این فرد با تطمیع و ترغیب برخی از زنان و دختران و الگوبرداری از سبک های غربی و ماهواره ای به عکاسی و فیلمبرداری مغایر حریم خانوادگی اقدام می کرد.

وی ادامه داد: این فرد متخلف عکس ها را در قالب عکس های عروس و داماد، فیسبوکی، مدلینگ، اسپرت و… برای تبلیغ و جلب مشتری به واحدهای صنفی مزون عروس، آرایشگاه زنانه و… تولید ، تکثیر و ارسال می کرد که برخی از این تصاویر و فیلم ها نیز در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شدند.

سرهنگ محمدزاده تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات ضربتی از آتلیه فوق بازدید شد که در این عملیات پنج دستگاه رایانه، سه دستگاه لپ تاپ، یک دستگاه تبلت،12 دستگاه هارداکسترنال، 11دستگاه فلش مموری، 249حلقه فیلم دی وی دی، مقداری مواد مخدر شیشه و آلات استعمال، 37 جلد انواع آلبوم ، 735 قطعه انواع عکس که همه آنها مربوط به فیلمهای عروسی و تصاویر خانوادگی مردم بوده و بدون اجازه آنان اقدام به نگهداری و انتشار در سایت ها و شبکه های مجازی می کرده، کشف شد.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان در پایان با اعلام این مطلب که متهم با حکم قضایی راهی زندان و مکان صنفی او نیز به مدت سه ماه پلمپ شد، از مردم خواست ضمن هوشیاری کامل نسبت به گرفتن عکس در آتلیه های معتبر بعد از اتمام فیلمبرداری و عکاسی از عروسی و یا مجالس خانوادگی حتما اصل فیلم را از آنها دریافت کنند.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.