جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۴

امام جمعه تبریز معتقد است: اگر دولت ترکیه به سیاست دوگانه خود در قبال داعش و حامیان آن گروه تروریستی ادامه دهد دولت…

امام جمعه تبریز معتقد است: اگر دولت ترکیه به سیاست دوگانه خود در قبال داعش و حامیان آن گروه تروریستی ادامه دهد دولت ایران باید در روابط خود با این کشور تجدیدنظر کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه آثاری از حمله ائتلاف ضد داعش علیه داعشی‌ها مشاهده نمی‌شود، گفت: همان طور که پیش‌بینی می‌شد این ائتلاف، نمایشی بوده و دولت ترکیه نیز در ظاهر در این ائتلاف عضویت دارد ولی در عمل به مخالفان دولت سوریه کمک می‌کند.

وی افزود: دولت ترکیه در قبال داعش سیاستی دوگانه اتخاذ کرده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به دستگیری عالم شیعی آیت الله شیخ نمر باقر النمر و محاکمه وی در عربستان افزود: این عالم شیعی به جرم درخواست رسیدگی به قبرستان بقیع و هم چنین به رسمیت شناختن مذهب شیعه در این کشور دستگیر شده و چند روز پیش در دادگاه عربستان به اعدام محکوم شد. ملت مسلمان ایران خواستار آزادی این رهبر شیعی در عربستان هستند.

آیت الله شبستری با اشاره به فرارسیدن سالروز خانواده و تکریم بازنشستگان تاکید کرد: مردم باید سیره پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) را سرلوحه زندگی خویش قرار دهند و خانواده‌ها بیش از پیش باید در تربیت فرزندان تلاش کنند. همچنین دولت باید معیشت بازنشستگان را تامین کند.

وی، فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله مصطفی خمینی را تسلیت گفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.