دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۵

به گزارش خبرگزاری مهر، معماران امریکایی ساخت نمونه هایی از آجرهای ارگانیک را آغاز کرده اند که پیش بینی می شود با استقبال…

به گزارش خبرگزاری مهر، معماران امریکایی ساخت نمونه هایی از آجرهای ارگانیک را آغاز کرده اند که پیش بینی می شود با استقبال مخاطبان مواجه شود. آجرهای جدید را “آجرهای ارگانیک” نامیده اند زیرا نه تنها در  مراحل ساخت از هیچ گونه مواد شیمیایی یا صنعتی استفاده نمی شود بلکه این آجرها قابل بازیافت نیز هستند.

در ساخت آجرهای جدید از مواد طبیعی مانند میسلیوم قارچ، الیاف قارچ، ساقه ذرت یا ضایعات کشاورزی استفاده می شود. قارچ ها را جزو آغازیان غیر فتوسنتر کننده ای می دانند که به صورت توده ای از رشته های شاخه شاخه و به هم پیوسته ای به نام “میسلیوم یا ریسه” رشد می کنند. میسلیوم در دوره رشد رویشی قارچ ها بر روی کاه های اطراف رشد کرده و شبیه به پنبه یا تارهای بسیار باریک است. زمانی که میسلیوم ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند شبیه به کپک سفید رنگ به نظر می رسند.

“دیوید بنیامین”، سرپرست این پروژه می گوید:”می توان گفت ما در این طرح از موجودات زنده ای استفاده کردیم که نه تنها با محیط زیست سازگارند بلکه از قابلیت بازیافت نیز برخوردارند. آجرهای جدید دارای قدرت استحکام و مقاومت بسیاری هستند تا ساختمان هایمان از این پس علاوه بر سبز بودن (سازگار با محیط زیست)، محکم و بادوام نیز باشند.”

وی گفت: “برای شکل ظاهری ساختمان، طرح های بسیاری را در نظر داشتیم اما در نهایت تصمیم گرفتیم به دلیل مواد متفاوتی که در ساخت آجر به کار گرفته شده ، شکل ساختمان نیز متفاوت باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.