چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۸

منابع مطلع ایرانی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در مورد زائران ایرانی عتبات عالیات در عراق تاکید کردند؛ زائرین ایرانی…

منابع مطلع ایرانی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در مورد زائران ایرانی عتبات عالیات در عراق تاکید کردند؛ زائرین ایرانی که در مناطق ناامن عراق بسر می‌بردند، از این کشور منتقل شده‌ و به جمهوری اسلامی ایران بازگشته‌اند.

شایان ذکر است؛ “محسن نظافتی” مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: در پی اتفاقات و درگیری‌های هفته گذشته عراق اقداماتی از سوی سازمان حج برای زائران ایرانی انجام شد که یکی از آنها انتقال پروازها از بغداد به نجف و دیگری حذف سفر سامرا بود.

وی با اشاره به اینکه تدابیر امنیتی ویژه‌ای در نجف و کربلا برای زائران در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر تمامی زائران اعزامی در سلامت کامل هستند و هیچ مشکلی برای آنان ایجاد نشده است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه سازمان حج از زائرانی که از سفر خود در این ایام انصراف می دهند خسارتی دریافت نمی‌کند، گفت: با توجه به اینکه محدودیتی برای اعزام زائران در روزهای آینده و تا پایان دوره وجود ندارد به همین دلیل زائران انصرافی در زمان دلخواه می توانند اعزام شوند و ظرفیت کافی برای اعزام آنان وجود دارد مشکل و تداخلی در اعزام‌های بعدی به وجود نمی‌ آید.

همچنین حجت‌الاسلام مهدی شهسواری سخنگوی سازمان حج و زیارت نیز در مورد کشته شدن دو خانواده ایرانی در عراق گفت: این افراد زائران سازمان حج و زیارت نبوده‌اند و براساس اطلاعات بدست آمده تمامی زائرانی که از سوی سازمان حج و زیارت اعزام شده اند در سلامت کامل بسر می‌برند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.