پنجشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۴ - ۰۷:۵۵

به گزارش میهن پست – فضاپیمایی مسنجر ، اولین ساخته دست بشر است که در مدار سیاره اسرار آمیز عطارد به گردش در آمده…

به گزارش میهن پست – فضاپیمایی مسنجر ، اولین ساخته دست بشر است که در مدار سیاره اسرار آمیز عطارد به گردش در آمده و تاکنون اطلاعات و تصاویر بسیار مهمی از این سیاره به زمین مخابره کرده است.فضاپیمایی مسنجر ناسا که از ماه مارس سال ۲۰۱۱ تا امروز در حال گردش به دور عطارد است ، با پایان یافت سوخت خود اکنون به پایان ماموریتش رسیده و امروز با یک شیرجه مرگبار بر روی سطح سیاره عطارد خودکشی خواهد کرد.

سفینه فضایی مسنجر

سفینه فضایی مسنجر

سفینه وابسته به ناسا قبل از خودکشی در سطح عطارد، تصاویری را از این سیاره به زمین ارسال کرده است.

این سفینه ناسا با نام “مسنجر” قبل از خودکشی و برخورد برنامه ریزی شده با سطح عطارد امروز یعنی- پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت – این تصاویر زیبا را از عطارد مخابره کرده است.

آخرین تصاویر ارسالی فضاپیمای مسنجر از عطارد

آخرین تصاویر ارسالی فضاپیمای مسنجر از عطارد

عطارد نزدیک ترین سیاره منظومه شمسی به خورشید و کوچکترین سیاره این مجموعه است.این سفینه از یک دهه پیش تاکنون فعالیت می کرد و در ۴ سال اخیر نیز به دور عطارد می گشت  این در حالی است که تاکنون هیچ سفینه ای به سطح عطارد نرفته است.

pia19419

این سفینه ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد و با سرعت ۸ هزار ۷۵۰ مایل در ساعت به سطح عطارد برخورد خواهد کرد تا به عمر این سفینه پایان داده شود.

اگر چه این سفینه در مدت فعالیت خود توانست به سوالات زیادی درباره عطارد پاسخ دهد اما امروز به هنگام برخوردش با سطح عطارد،حفره بزرگی را ایجاد خواهد کرد و سفینه درون حفره قرار خواهد گرفت.

منبع:gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *