دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۶

سلامت نیوز: بیشتر فعالیت کنید و کمتر غذا بخورید استراتژی کلیدی برای از دست دادن وزن است، اما بهترین روش برای انجام این…

سلامت نیوز: بیشتر فعالیت کنید و کمتر غذا بخورید استراتژی کلیدی برای از دست دادن وزن است، اما بهترین روش برای انجام این کار مشخص نیست و از فردی به فرد دیگر متغیر است.

در حال حاضر یک مطالعه جدید در اسکاندیناوی نشان می‌دهد حداقل کالری و فعالیت بدنی به میزان قابل توجهی چربی‌های بدن را فقط در 4 روز کاهش می‌دهد.

به گزارش نیویورک تایمز این نوع کاهش وزن برای ماه‌ها برگشت ناپذیر خواهد بود. مشکل اصلی این است که طرفداران تناسب اندام و لاغری 4 روز بسیار خسته‌کننده‌ای خواهند داشت. محققان در اسپانیا و سوئد مقدار کالری دریافتی 15 مرد سوئدی را که اضافه وزن داشتند در 4 روز محدود کردند و کاهش 1800کالری در این 4 روز مشاهده شد که مقدار زیادی از آن از طریق نوشیدنی‌های مایع حاوی کربوهیدرات‌های شیرین و پروتئین دریافت می‌شد.

برای کاهش وزن، تمرینات ورزشی به مدت 45 دقیقه با دستگاه‌های پدال بازو شروع شد و پس از آن شرکت‌کنندگان در هر ساعت 10 دقیقه پیاده روی می‌کردند البته در طول ورزش اجازه داده شده بود از نوشیدنی استفاده کنند. این مطالعه که با هدایت «خوزه کالبت» استاد دانشگاه لاس پالماس کاناریا در اسکاندیناوی صورت گرفت نشان داد اگرچه برخی مردان در اثر تمرینات زیاد و مکرر مشکلاتی را در ناحیه مفصل و تاول‌هایی روی پاهای خود احساس می‌کردند، اما پس از چهار روز هر یک از آن‌ها نزدیک به 5/5 کیلوگرم وزن از دست داده بودند.

به گفته مدیر طرح تصور می‌شد با پرخوری تا افزایش وزن دوباره برگردد،اما زمانی که داوطلبان بعد از یک ماه بازگشتند یک کیلوگرم نیز چربی از دست داده بودند تا یک سال پس از آزمایش به اضافه وزن دچار نشده بودند.

منبع:روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *