یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۴

مصطفی قنبرنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون 4 مرتبه ثبت نام خودروهای ˈپلاک عˈ و…

مصطفی قنبرنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون 4 مرتبه ثبت نام خودروهای ˈپلاک عˈ و خودروهای امدادی برای دریافت آرم طرح ترافیک تمدید شده است، گفت: 23 خرداد آخرین مهلت ثبت نام می باشد.

وی ادامه داد: مالکان خودروهای پلاک ع توجه داشته باشند که از اول تیر در صورت تردد در محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک بدون برچسب طرح ترافیک از سوی پلیس راهور جریمه خواهند شد.

قنبرنژاد با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی ترافیک از ابتدای سال 93 تمامی خودروهای پلاک ع و خودروهای امدادی شهر تهران ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه هستند، تصریح کرد: از این رو تمامی خودروهای پلاک عمومی شهر تهران که دو رقم سمت راست پلاک خودروهای آنها ایران 11 ، 22، 33، 44، است، به منظور تردد در محدوده طرح ترافیک ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک بوده و باید نسبت به ثبت نام در سامانه شهرداری تهران (www.tehran.ir)اقدام کنند.

وی، وانت، وانت بار، نیسان و کامیونت 5 تن و 800، سواری حمل و نقل عمومی، مینی بوس و اتوبوس های درون شهری را از جمله خودروهای پلاک ع برشمرد و افزود: خوردهای امدادی متعلق به مخابرات، ادارات آب، برق و گاز، آمبولانس های متعلق به بیمارستان های خصوصی، امداد خودرو ها و جرثقیل های یدک کش باید با مراجعه به دفاتر الکترونیک و ارائه مدارک نسبت به ثبت نام برای دریافت آرم طرح ترافیک اقدام کنند.

قنبرنژاد با اشاره به اینکه خودروهایی مجاز به تردد در طرح ترافیک هستند که برچسب سالانه داشته یا آرم طرح ترافیک روزانه خریداری کنند، اضافه کرد: به مابقی خودروها در صورت تردد در طرح ترافیک برگه های جریمه ارسال می شود.

وی بیان داشت: البته خودروهای پلاک سیاسی، متعلق به نیروهای مسلح، آمبولانس های اورژانس تهران، اتوبوس های شرکت واحد و تاکسی هایی با پلاک ط از این امر مستثنی هستند.

مسوول واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه تاکنون 5 هزار خودروی ˈپلاک عˈ در سامانه شهرداری تهران ثبت نام کرده اند، تأکید کرد: آمار خودروهای مدنظر برای ثبت نام بسیار بیشتر از این تعداد است.

وی با اشاره به این که معاینه فنی یکی از الزامات دریافت آرم طرح ترافیک است، افزود: خودروهای پلاک ع و امدادی برای ثبت نام در سامانه باید دارای معاینه فنی از یکی از مراکز معاینه فنی شهر تهران باشند.

مسوول واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک بیان داشت: خودروهای عمومی شهرستان ها در صورتی که می خواهند به محدوده طرح ترافیک وارد شوند باید در ابتدا از مراکز شهر تهران معاینه فنی معتبر را دریافت کرده و پس از آن از طرح ترافیک روزانه و یا هفتگی برای تردد در محدوده طرح ترافیک استفاده کنند، در غیر این صورت از تردد آنها جلوگیری به عمل می آید.

قنبرنژاد یادآور شد: تنها خودروهای عمومی شهر تهران که دو رقم سمت راست آن ها مختص شهر تهران بوده، واجد شرایط دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه هستند و خودروهای عمومی شهرستان های اطراف تهران برای تردد در محدوده طرح ترافیک باید از طرح ترافیک روزانه استفاده کنند.

قنبرنژاد گفت: در صورت نام نویسی نکردن و عدم تکمیل اطلاعات، این خودروها پس از 23 خرداد از طریق دوربین های کنترل ورود به طرح ترافیک جریمه می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه کلیه آرم های طرح ترافیک 93 تحویل متقاضیان شده است، افزود: در حال حاضر تعویض آرم ها را شاهد هستیم.

قنبرنژاد با بیان این مطلب که با تمهیدات معاونت حمل و نقل و ترافیک نهایت همکاری با خبرنگاران برای دریافت آرم صورت گرفت، افزود: با برنامه ریزی های که در دست اقدام داریم سال 94 نیز بهترین خدمات را با تسهیل امور به خبرنگاران ارائه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه امسال هر خبرنگاری که به روابط عمومی شهرداری مراجعه کرد، آرم طرح ترافیک دریافت کرده است، ادامه داد: اگر تعداد اندکی از خبرنگاران نیز موفق به دریافت طرح ترافیک نشدند، به دلیل تاخیر در ارایه مدارک بوده است.

قنبر نژاد در خصوص برخی اخبار مبنی بر اینکه سال آینده تنها خبرنگارانی آرم طرح ترافیک دریافت می کنند که در سایت سما ثبت نام کرده باشند، گفت: چنین اخباری صحت ندارد.

تهرام /1393/ 699

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.