چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۷

مسئول فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل به تشریح آخرین وضعیت مجروحان حادثه انفجار مین در مراسم عروسی پرداخت. دکتر رفعت در گفت‌وگو با…

مسئول فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل به تشریح آخرین وضعیت مجروحان حادثه انفجار مین در مراسم عروسی پرداخت.

دکتر رفعت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، دراین باره گفت:هیچ‌گونه تماسی مبنی براینکه حادثه انفجار یا چیزی شبیه به این، در هیرمند اتفاق افتاده و فرد یا افرادی مجروح شده‌اند با مرکز فوریت‌های پزشکی 115 هیرمند صورت نگرفته بود و همکاران ما زمانی از خبر مطلع شدند که همراهان مجروحان به اتفاق مجروحان به مرکز مراجعه می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که از زمان مطلع‌شدن همکاران شما تا رسیدن به محل حادثه و رسیدگی به مجروحان چقدر طول کشید، اظهارکرد: پس از اعزام همکاران به محل حادثه، مأموران از ورود همکاران ما به محل حادثه ممانعت به عمل آورند و لاجرم چهار نفر ازمجروحان حادثه، از کنار جاده جمع‌آوری و دو نفر دیگر نیز توسط مردم و بستگان مجروحان به ما تحویل داده شدند اما اینکه تعداد مجروحان این حادثه چقدر بود، اطلاعی نداریم.

مسئول فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل ادامه داد: جراحت دو نفر از مجروحان شدید بود و چهار نفر دیگر جراحات متوسطی داشتند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا مجروحان بلافاصله به بیمارستان هیرمند اعزام شدند، گفت: شهرستان هیرمند بیمارستان ندارد و دارای یک درمانگاه با یک پزشک و امکانات محدود است و ما پس از تحویل گرفتن مجروحان، بلافاصله آنها را به بیمارستان حضرت امیرالمومنین(ع) زابل اعزام کردیم تا در آنجا مورد درمان قرار گیرند.

رفعت درباره اعزام شدن یا نشدن مجروحان به زاهدان نیز گفت: ما کسی را به زاهدان اعزام نکردیم اما براساس شنیده‌ها ظاهراً خانواده یکی از مجروحان، خودشان فرد مجروح را برای مداوا به زاهدان برده‌اند.

در این رابطه دکتر خسروی رئیس بیمارستان حضرت امیرالمومنین(ع) زابل نیزگفت: پس از وقوع حادثه مجروحان به این بیمارستان انتقال داده شدند که تعدادی از آنها به صورت سرپایی در اورژانس مورد مداوا قرار گرفتند و یک نفر از آنان که براثر جراحات وارده بر ناحیه ران و گلو حال وخیم‌تری داشت، سریعاً به اتاق عمل منتقل شد و خوشبختانه توسط تیم اتاق عمل، احیاء شد.

وی گفت: این فرد از دو ناحیه در قسمت ران شکستگی دارد، زیرچشم سمت چپ وی کبودی آشکاری نمایان است و از ناحیه حنجره نیزدچار آسیب‌دیدگی شده است.

خسروی ادامه‌داد: خوشبختانه با تلاش همکاران در اتاق عمل این فرد احیاء شده و اکنون نیز حال عمومی وی رضایت بخش است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.