پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۲

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشت فردی، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت:…

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشت فردی، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت: نسبت به روزهای گذشته تغییر جدیدی در وضعیت این بیماری در کشور ایجاد نشده و تعداد موارد ابتلا همچنان همان سه موردی است که پیش از این گزارش شده بود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا ضمن تاکید بر پرهیز از نزدیک شدن به شتر در کشورهای درگیر بیماری کرونا به ویژه کشورهایی نظیر عربستان و امارات، همچنین گفت: استفاده از گوشت شتر نیز تنها در صورت پخت کامل آن اشکالی ندارد.

وی با اشاره به این که این بیماری می تواند از فرد بیمار در بعضی موارد باعث انتقال به دیگران بخصوص کادر درمانی شود، افزود: این موارد بخصوص هنگامی رخ می دهد که هنوز ابتلا به بیماری قطعی نبوده و کادر درمانی نکات حفاظت از خود را رعایت نمی کنند.

گویا علایم کرونا ویروس را مشکلات تنفسی و عوارض گوارشی عنوان کرد و گفت: این بیماری در ادامه ممکن است باعث نارسایی در کلیه و کبد و سایر دستگاه‌های حیاتی فرد مبتلا شود.

وی تاکید کرد که اخیرا مورد جدیدی از ابتلا و فوت ناشی از این بیماری در کشور گزارش نشده است و ۳ نفر مبتلا در کرمان که پیش از این اعلام شده بود، ‌آخرین تعداد مبتلایان این بیماری است.

گویا همچنین به مسافران عربستان یا امارات توصیه کرد که تا 14 روز پس از بازگشت از سفر در صورت بروز هرگونه علایم بیماری به مراکز بهداشتی مراجعه کنند. همچنین لازم است مردم نکات بهداشتی نظیر استفاده از گرفتن دستمال جلوی دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه و همچنین پرهیز از دست دادن و روبوسی هنگام بیماری را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.