چهارشنبه، ۲۰ اسفند ۹۳ - ۱۱:۲۵

به گزارش میهن پست – آخرین پرداخت یارانه نقدی در سال 1393 درحالی به حساب سرپرستان خانوارهای ایرانی واریز می شود که در…

به گزارش میهن پست – آخرین پرداخت یارانه نقدی در سال 1393 درحالی به حساب سرپرستان خانوارهای ایرانی واریز می شود که در سال جدید – 1394- هر لحظه امکان متوقف شدن ان وجود دارد.بنابراین آخرین یارانه امسال، ساعت 24 امشب (20 اسفند‌ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود.

یارانه 45 هزار و 500 تومانی اسفند‌ماه یازدهمین مرحله از یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به حدود 76 میلیون متقاضی تعلق می‌گیرد. اما با اعلام اخیر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر آغاز حذف یارانه‌بگیران پردرآمد، به نظر می‌رسد در هر ماه تعدادی هرچند اندک از جمع یارانه‌بگیران حذف شوند.

در عین حال با مصوبه اخیر مجلس برای کاهش 3000 میلیارد تومانی منابع توسعه یارانه نقدی در بودجه 1394، دولت باید به سمتی حرکت کند که بتواند با حذف حدود 5.5 میلیون نفر، منابع کم‌شده از 42 هزار میلیارد تومان پیشنهادی را تامین کند تا با کسری مواجه نشود.

این در حالی است که با روندی که در حذف یارانه‌بگیران پردرآمد وجود دارد، بعید است که این تعداد در سال آینده غربالگری و حذف شوند.

پرداخت یارانه در هر ماه حدود 3500 میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد و در سال به 42 هزار و 500 میلیارد تومان می‌رسد؛ رقمی که موجب شده برخلاف قانون، سهمی به تولید و سایر بخش‌ها تعلق نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *