جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ مسعود شایسته آذرˈ روز پنجشنبه در هجدهمین سمینانر انجمن جراحان ارتوپد شاخه مازندران در ساری افزود: چاقی، وزن…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ مسعود شایسته آذرˈ روز پنجشنبه در هجدهمین سمینانر انجمن جراحان ارتوپد شاخه مازندران در ساری افزود: چاقی، وزن زیاد، کار سنگین و عدم تحرک بدنی روند ابتلا به بیماری آرتروز را تسریع می کند.

وی درمان نهایی و قطعی این بیماری را تعویض مفاصل دانست و بیان کرد: وزن متعادل، ورزش و عدم انجام کارهای سنگین در کاهش ابتلا به بیماری آرتروز موثر است.

وی تومورهای ارتوپدی را از جمله بیماری های شاخه ارتوپدی دانست و گفت: این تومورها به سه دسته خوش خیم، بدخیم و حد واسط تقسیم می شوند.

وی با اشاره به اینکه تومورهای خوش خیم رشد آهسته و بدخیم رشد سریع دارند بیان کرد: تومورهای حدواسط ارتوپدی که در محل شکستگی تشکیل می شوند تخریب موضعی زیادی دارند و لی مانند تومورهای بدخیم نیستند.

وی با بیان اینکه هیچ توموری علت خاص شناخته شده ندارد ادامه داد: ژنتیک ، مواد غذایی، سیگار، نور آفتاب و سایر عوامل محیطی در ایجاد آن نقش دارد.

شایسته آذر سن بیمار و شدت درگیری را در درمان موثر دانست و گفت: همه بیماران در داخل کشور درمان می شوند و نیازی به مراجعه به خارج از کشور ندارند. ک/3

7330////

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.