چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علي فضلي، عصر سه شنبه در كنگره بزرگداشت شهداي هنرمندان استان يزد با اشاره به اينكه تيرماه هر…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علي فضلي، عصر سه شنبه در كنگره بزرگداشت شهداي هنرمندان استان يزد با اشاره به اينكه تيرماه هر سال يادآور نفاق و كوردلي منافقان است، اظهار داشت: در كشور ما 16هزار و 400 نفر در مواجهه و مقابله با منافقان به درجه رفيع شهادت نائل آمدند كه يكي از اين شهدا، شهيد محراب آيت الله صدوقي است.

وي عنوان كرد: بي بصيرتي منافقان و گروه هاي معاند امروز جهاني شده و در بخش هاي مختلف كشورهاي اسلامي گروه هايي تشكيل شده اند كه يا از قرآن و عترت شناخت ندارند، يا دچار فقر شناختي هستند و يا تفسير افراطي از آنها دارند كه از آن جمله مي توان به طالبان، تكفيري ها و داعش اشاره كرد.

وي بيان كرد: آنها اگر مي‌ توانستند به مقدسات ما تعرض كنند، به طور قطع كوتاهي نمي ‌كردند و اگر جرأت اين كار را ندارند به خاطر روحيه سلحشوري و اعتماد به خدا، روحيه تبعيت از ولايت و مرجعيت مسلمين است.

داعش فقط با شيعه سر جنگ ندارد و اهل سنت را نيز سر بريده است

سردار فضلي خاطرنشان كرد: بخشي از نيروهاي داعش چند روز بعد از شكست پي در پي در سوريه با هماهنگي برخي دولتمردان و نظاميان بدون هيچ حادثه‌ اي به عراق آمدند و جنايات فراواني انجام دادند و نه تنها شيعه بلكه اهل سنت را نيز سر بريدند و جنايات بسياري عليه آنها انجام دادند.

وي ادامه داد: آرمان آنها اين است كه با اهداف بلند اسلامي و اسلام ناب محمدي (ص) مقابله كنند.

فرمانده قرارگاه امام هادي (ع) در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هنر مردان خدا اظهار داشت: اين هنر و غيرت مردان خدا بود كه در ترسيم حماسه ‌هاي دوران دفاع مقدس كوشيدند و امام خميني (ره) نيز در 30 شهريور سال 67 براي هنرمندان پيام دادند و از هنر هنرمنداني كه هم جهاد كردند و شهادت را به آغوش كشيدند و هم صحنه‌هاي زيبا از دوران دفاع مقدس خلق كردند، قدرداني كردند.

شناسايي 96 شهيد هنرمند در استان يزد

وي همچنين با اشاره به شناسايي شهداي هنرمند در سراسر كشور بيان كرد: در استان يزد نيز 96 شهيد هنرمند شناسايي شدند كه امروز هنرمندي آنها را بار ديگر براي خود و نسل سوم يادآوري مي‌كنيم.

سردار فضلي با اشاره به رشادت يزدي‌ها در صحنه‌هاي مختلف جنگ تحميلي چه قبل از تشكيل تيپ 18 الغدير و چه بعد از آن، اظهار داشت: يزدي‌ها در عمليات‌هاي بزرگي همچون والفجر 8، ام الرصاص و … شركت كرده و حماسه آفريني كردند.

وي افزود: شهداي هنرمند سختي‌هاي بسياري را به جان خود خريدند تا يك فيلم، يك گزارش يا يك عكس از دفاع مقدس ثبت شود و امروز هر آنچه از دوران دفاع مقدس بر جاي مانده، به خاطر هنر شهدا و جانبازان هنرمند و سلحشور است.

جانشين فرمانده بسيج مستضعفان در بخش ديگري از سخنان خود به ذكر خاطراتي از شهيد صياد شيرازي و شهيد عباس بابايي پرداخت و اظهار داشت: از اين شهدا به جز اطاعت از امام و رهبري چيزي در ذهن ندارم.

خانواده هاي شهدا مايه عزت دين خدا و مايه عزت شيعه هستند

وي در اين مراسم همچنين خطاب به مادران و پدران و خانواده معظم شهدا عنوان كرد: شما مايه عزت دين خدا و مايه عزت مسلمين جهان و مايه عزت شيعه هستيد و اگر امروز مستكبران به هر آب و آتشي مي‌زنند براي اين است كه خون‌هاي شهدا را بي‌اثر كنند.

سردار فضلي تصريح كرد: مردم امروز به بهترين نحو ممكن به شهدا، رزمندگان و هشت سال دفاع مقدس روي آورده‌اند كه يكي از نمونه‌هاي بارز آن، كاروان‌هاي راهيان نور است.

وي خاطرنشان كرد: سال گذشته بيش از 4 ميليون و 860هزار نفر با كاروان‌هاي راهيان نور عازم مناطق عملياتي كشور در دوران دفاع مقدس شدند و در كنار مزار شهداي گمنام دلي سبك كردند.

سردار فضلي ضمن تقدير از برگزاري كنگره شهداي هنرمند در استان يزد اظهار داشت: خروجي اين كنگره‌ها بايد مروت، اخوت، اخلاق اسلامي و برادري باشد زيرا شهدا نيز با همين اخلاق اسلامي وارد جبهه‌هاي نبرد شدند.

در اين مراسم همچنين از دو كتاب بهشت جمال نوشته محمدرضا كلانتري سرچشمه و شناسنامه گلها نوشته فرزانه سعادتمند رونمايي شد.

در اين مراسم از خانواده هاي شهداي هنرمند استان يزد از جمله خانواده شهيدان ساداتي، ناظمي، قادري، ابويي سريزدي، رشيدي فرد و عطاران تجليل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.