چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم های فوتبال آرژانتین و سوییس در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل در ورزشگاه “ایتاکوئرائو”…

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم های فوتبال آرژانتین و سوییس در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل در ورزشگاه “ایتاکوئرائو” در سائوپائولو به مصاف هم رفتنند که در پایان آرژانتین با گل دقیقه 118 “آنخل دی ماریا” به پیروزی رسید.

دو تیم در نیمه نخست بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند اما سوییس در دو صحنه خطرات جدی تری را بر روی دروازه آرژانتین خلق کرد. “گوخان اینلر” در دقیقه 28 چیزی نمانده بود که دروازه آرژانتین را باز کند اما “سرخیو رومرو” با پای چپ توپ را دفع کرد. 10 دقیقه بعد “جوزپ درمیچ” در موقعیت تک به تک با دروازه بان آرژانتین قرار گرفت اما کاری از پیش نبرد.

آرژانتین در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و چندین بار بر روی دروازه سوییس خطرناک ظاهر شد. “لیونل مسی” که به دنبال گلزنی در چهارمین بازی پیاپی بود در دقیقه 65 با شوتی از راه دور، دروازه سوییس را مورد هدف قرار داد که توپ با فاصله اندک از روی دروازه به خارج رفت.

در دقیقه 78 باز هم مسی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما موفق به انجام این کار نشد.

دو تیم در پایان 90 دقیقه با نتیجه تساوی بدون گل به کار خود پایان دادند و کار به دو وقت 15 دقیقه کشید.

در وقت اضافه نخست برتری با آرژانتین بود و در نخستین دقیقه وقت اضافه خطری را بر روی دروازه سوییس خلق کرد که به نقطه کرنر رفت. در ثانیه‌های تلف شده وقت اضافه اول هم “آنخل دی ماریا” از روی ضد حمله در موقعیت خوبی قرار گرفت اما موفق نشد توپ را به هم تیمی خود در محوطه جریمه برساند.

در وقت اضافه دوم تیم آرژانتین بی تردید تیم برتر میدان بود اما باز هم مردان “الخاندرو سابه‌یا” موفق نشدند گلزنی کنند. در دقیقه 108 دی ماریا با یک شوت از راه دور بهترین موقعیت را خلق کرد که “دیه گو بنالیو” به خوبی توپ را دفع کرد.

در دقیقه 118 “لیونل مسی” با پشت سر گذاشتن چند بازیکن سوییس ، توپی عالی را به دی ماریا در محوطه جریمه پاس داد که هافبک رئال مادرید توپ را با بغل پایی دقیق وارد دروازه بنالیو کرد.

در دقیقه 120 سوییسی ها توپ را به دروازه آرژانتین کوبیدند اما اقبال رومرو بلند بود و دروازه آرژانتین بسته ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.