جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، شست فرماندار چالوس با فرمانداران بعد انقلاب این شهر در حالی پنجشنبه شب در چالوس برگزار شد که این…

به گزارش خبرنگار مهر، شست فرماندار چالوس با فرمانداران بعد انقلاب این شهر در حالی پنجشنبه شب در چالوس برگزار شد که این فرمانداران در این نشست از مسائل و دغدغه های فرارویشان در دوره مدیریت شهرستان سخن گفته‌اند.

مسلم حسین‌زاده، قاسم احمدی، قنبر سمیاری، یحیی بارچیان،قربانعلی مشایخ، شمسعلی قبادپور، تورج علی‌نیا، سید قدیر رضایی، علی فقیهی 9 فرماندار بعد از انقلاب شهرستان چالوس به شمار می‌روند.

آزادراه تهران شمال کند پیش می‌رود

اولین فرماندار چالوس مسلم حسین‌زاده بود که هم اکنون رئیس شورای شهر بابلسر است و گفت: باید برای ارتقای شهر، روند را تغییر داد چون چالوس معجونی از مردم کل کشور است وبه علت شاهراه بودن سه استان، شهر خاص نیز است.

وی افزود: روند پیشرفت در این شهر کند پیش می رود مثلا در سال 75 تا 76 کلنگ آزاد راه تهران شمال زده شد و هنوز کامل نشده است.

یحیی بارچیان که هم اکنون مشغول به دامپروری است و سالها به عنوان فرماندار در چالوس خدمت می کرده است نیز گفت: از مشکلات موجود معضلات بخش سیاسی و تداخل وظایف قوا و درگیری بین فرماندار، امام جمعه ونماینده مجلس است که خوشبختانه در این شهر این مشکل وجود ندارد.

وی افزود: فرماندار شهر تمام بار سنگین مشکلات را تحمل می کند و باید با همکاری هم برای توسعه شهر بخصوص از طریق صنعت توریست تغییری در اوضاع موجود داد.

قنبر سیماری از فرمانداران سابق چالوس نیز می گوید: باید سعی کنیم این جلسات ادامه داشته باشد وعقل حکم برمشورت کردن می دهد تا کار درست پیش رود.

نداشتن صنایع کارساز دغدغه شده است

وی افزود: فرماندار باید نیازهای شهر را بشناسد وبعد آن را اولویت بندی تا بتواند براساس توانمندیهای موجود آن را بررسی وحل کند.

سیمیاری با بیان اینکه چالوس و تمام شهرهای غرب استان مشکل مشابه هم دارند گفت: همه شهرها از نداشتن صنایع کار ساز و مشکلات کاری در رنج هستند چون همیشه مظاهر زیست محیطی مانع بر سر راه بود.

وی خاطرنشان کرد :باید سعی کنیم کار ماندگار انجام دهیم وبه انجام کار های روزمره اکتفا نکنیم.

قاسم احمدی فرماندار سابق چالوس و نماینده کنونی مردم شهرستانهای چالوس، نوشهر و کلاردشت نیز گفت: چالوس دوران پر فراز ونشیبی داشت و سختیهای زیادی گذراند وحال زمانی است که ارتباط بین فرماندار، امام جمعه ونماینده مثال زدنیست واین می تواند فرصت مناسبی برای تحولات باشد.

وی افزود: هر دولتی که می آید استراتژیک خاص خود را دارد وفرمانداران باید خودشان را با آن وقف دهند وباید فقط به مسائل سیاسی توجه نکنیم به طوری که از مسائل ومشکلات مردم به دور نباشیم.

چالوس شهرستانی با ساختار سنتی است

قربانعلی مشایخ از فرمانداران سابق گفت: با توجه به اینکه چالوس قدمت بسیار قدیمی دارد و یکی از قدیمی ترین مساجدی که در صدر اسلام در مازندران ساخته شد در چالوس بود، شهرستانی با ساختار سنتی است.

وی افزود: چالوس پتانسیل‌های خوبی دارد وچون ما جایگاهی در بخش صنعت نداریم، می توانیم با گسترش بخش گردشگری ایجاد اشتغال کنیم.

تورج علی‌نیا که در دولت نهم فرمانداری شهرستان چالوس را تجربه کرده است، گفت: هرکس که می خواهد موفق عمل کند باید از تجربیات گذشتان استفاده درست کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که سلاح تبلیغات برنده تر از جنگ است با اشاره به خبرنگاران گفت: چالوس پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی وفیزیکی خوبی نداشت که با کمک خبرنگاران و با پرداختن به مسائل عمرانی وتوسعه شهر باید به اهداف دست یابد.

شمسعلی قبادپور از دیگر فرمانداران سابق  چالوس گفت: اکنون دیگر در فرمانداریها نیرو پرورش نم یدهند واین امر درست نیست.

فرماندار کنونی چالوس نیز، دیدار دوستانه با فرمانداران بعد انقلاب چالوس در خصوص دیدگاه های آنان برای توسعه شهرستان، اسفاده از تجربیات آنها در مدیریت شهر و حل مشکلات مردم را از اهداف این نشست بیان کرد.

زندی یکی از مشکلات چالوس را عوض شدن فرمانداران توصیف کرد وگفت: در این چند سال چالوس 9 فرماندار به خود دیده که این مشکلاتی به بار می آورد.

وی با اشاره به و مسئله مهم فرماندار گفت: مسئله انتخابات یکی از مسائل مهم در هر شهری است که سختی‌های زیادی به دنبال دارد و دیگری بحث بحران حوادث است که مشکلات زیادی به دنبال دارد.

شهرستان چالوس در غرب مازندران واقع شده است و بخشی از آزادراه تهران شمال در محدوده این شهرستان واقع شده است، آزادراه 120 کیلومتری که همچنان ناتمام مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.