جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، رضا محسن پور بعد از ظهر پنجشنبه در نشست برنامه ریزی سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: در سال مزین به…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا محسن پور بعد از ظهر پنجشنبه در نشست برنامه ریزی سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: در سال مزین به شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، باید ادارات و ارگان های فرهنگی، در مناسبت های مختلف با تدوین برنامه های منسجم و هماهنگ، آیین های باشکوه و پرمحتوا برگزار کنند.

محسن پور با بیان اینکه سوم خرداد، نقطه عطف و برگ زرینی از افتخارات ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس است با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حماسه سازان این رویداد عظیم، افزود: حماسه فتح خرمشهر مصداق بارز پیروزی خون بر شمشیر و الگویی کامل از پایبندی به آرمان ها و ارزش های انسانی و اعتقادی است.

وی بر لزوم شناخت زوایای پنهان حماسه سوم خرداد تاکید کرد و گفت: مسئولان باید ابعاد مختلف این موضوع را به جهانیان معرفی کنند زیرا نسل جوان به این موضوع احتیاج دارد.

معاون فرماندار بابلسر  با تاکید بر تلاش جهت انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل جوان اظهارکرد: دشمن در طول سی وپنج سال گذشته با ایجاد فتنه های مختلف فرهنگی درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و با برگزاری محافل و مجالس مختلف و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا می‌توان دستاوردهای انقلاب و نظام را به نسل جوان منتقل کرد.

این مسئول با بیان اینکه خاطره شیرین حماسه غرورآفرین سوم خرداد هرگز از دل و جان ملت ایران پاک نخواهد شد، افزود: فتح خرمشهر با خلوص نیت رزمندگان، وحدت و یکپارچگی و ولایتمداری آنان حاصل شد.

وی با بیان اینکه سوم خرداد نه تنها یک روز پر از حماسه بود بلکه سراسر ارزش و افتخار را نصیب ملت ایران کرده است  به نقش امدادهای غیبی در حماسه سوم خرداد اشاره کرد و افزود: تکیه بر ایمان و وحدت و همدلی مردم بود که توانست فتح خرمشهر را رقم زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.