یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۲

جواد زنجانی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در طول 200 سال اخیر، دفاع مقدس تنها جنگی بود که با ایثار و…

جواد زنجانی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در طول 200 سال اخیر، دفاع مقدس تنها جنگی بود که با ایثار و فداکاری های رزمندگان اسلام وجبی از خاک ایران جدا نشد.

وی تاکید کرد: مردم ایران با حضور در جبهه ها مقاومت به خرج دادند و آزاد سازی خرمشهر یکی از سرآمدهای مقاومت مردم ایران با مجاهدت و رشادت جوانان غیور در جنگ حق علیه باطل بود.

فرماندار اردبیل یادآور شد: اکثر رزمندگان و سرداران به نام اردبیل در عملیات بیت المقدس حضور داشتند و با رشادت در مقابل تجاوز دشمن ایستادند.

وی به ادامه ایثار رزمندگان حتی در پشت جبهه جنگ تاکید کرد و بیان داشت: حتی زمانی که رزمندگان برای مرخصی و یا به پشت جبهه می آمدند مبادرت به اهدای خون جهت رفع نیاز نیازمندان می کردند.

به گفته زنجانی پیام خرمشهر، شهر خون آزاد شد بود که شیرین ترین پیام برای ملت ایران است و همه ما کماکان مدیون خون شهدا بوده و هستیم.

فرماندار اردبیل دلیل ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر را، خوی جنگ طلبی صدام عنوان کرد و افزود: علاوه بر این عدم پایبندی وی به هیچ یک از قوانین و مقررات بین المللی، و همچنین عدم پیشنهاد رسمی صلح به ایران از سوی هیچ کشور و سازمان بین المللی بخشی از دلایل جنگ طلبی صدام بود.

وی با بیان اینکه  صدام معاهده 1985 را هم نپذیرفته بود، اضافه کرد: در این میان با درایت امام راحل، ایران اسلامی توانست به پیروزی نهایی در این جنگ نابرابر دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *