شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۶

‌امروز به مانند دو روز گذشته آسمان اراک و شهرهای دیگر استان مرکزی گردوخاکی است. محمدناصر هاشمی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفت‌وگو…

‌امروز به مانند دو روز گذشته آسمان اراک و شهرهای دیگر استان مرکزی گردوخاکی است.

محمدناصر هاشمی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، اظهار کرد: طی دو روز گذشته آسمان اغلب شهرهای استان غبارآلود و همراه با گردوخاک بوده است.

وی با اشاره به اینکه این روند امروز نیز در اراک ادامه دارد، گفت: آسمان اراک امروز صاف همراه با وزش و باد و گردوخاکی خواهد بود و تا پایان هفته نیز آسمان صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

هاشمی تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده ساوه با حداکثر دمای 42 درجه بالای صفر و شازند با حداقل دمای 13 درجه بالای صفر بیشترین و کمترین دما را به خود اختصاص خواهند داد و اراک به عنوان مرکز استان دمایی بین 18 تا 38 درجه بالای صفر خواهد داشت.

وی با اشاره به فرا رسیدن زمان برداشت غلات گفت: به منظور پیشگیری از آلودگی مزارع به شپشک ریشه، زنبور ساقه‌خوار گندم، پروانه برگ‌خوار و آفات دیگر و همچنین جهت جلوگیری از ریزش دانه، شخم عمیق بعد از برداشت و رعایت تناسب زراعی، برداشت به موقع توصیه می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان افزود: لازم است که جمع‌آوری بادام‌های آلوده و معدوم کردن آنها جهت کنترل زنبور مغز‌خوار بادام انجام شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *