شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۲:۲۸

طی روزهای اخیر آسمان اغلب شهرهای استان همچون اراک، خمین، کمیجان، شازند، غرق‌آباد و خنداب آسمانی غبارآلود داشتند و هوایی همراه با گردوخاک…

طی روزهای اخیر آسمان اغلب شهرهای استان همچون اراک، خمین، کمیجان، شازند، غرق‌آباد و خنداب آسمانی غبارآلود داشتند و هوایی همراه با گردوخاک را پشت سر گذاشتند.

محمدناصر هاشمی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه این روند تا اواسط هفته در شهرهای استان ادامه خواهد داشت، افزود: آسمان استان مرکزی تا روز دوشنبه صاف همراه با وزش باد و غبار محلی خواهد بود و از اواسط هفته نیز شاهد آسمانی صاف تا کمی ابری هستیم.

هاشمی اضافه کرد: دمای هوای اراک طی 24 ساعت آینده بین 12 تا 30 درجه بالای صفر در نوسان خواهد بود و همچنین حداکثر و حداقل دمای استان در ساوه با 33 درجه و کمیجان با 9 درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به وضعیت آب و هوایی حاکم بر استان به توصیه‌های کشاوزی پرداخت و گفت: کاشت غلات باید در زمان درستی انجام شود، در غیر این صورت تأخیر در کاشت موجب حساس شدن محصولات به آفات و بیماری‌ها می‌شود و نهایتاً کاهش عملکرد می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اضافه کرد: جهت مبارزه با سیاهک‌های آشکار و پنهان غلات، ضدعفونی بذور توصیه می‌شود و همچنین مبارزه با علف‌های هرز و رسیدگی زراعی به جهت جلوگیری از خسارت زنگ‌ها پیشنهاد می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *