پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۵

 باید بدانید این دارو با کسی  شوخی ندارد و زیاده روی در مصرف آن موجب خطر خونریزی معده و مغزدر فرد می شود…

download 18  آسپرين برای این افراد ممنوع است!

 باید بدانید این دارو با کسی  شوخی ندارد و زیاده روی در مصرف آن موجب خطر خونریزی معده و مغزدر فرد می شود و باعث خونریزی در این دو عضو حیاتی بدن می شود پس افراد مبتلا به دیابت یا بیماری عروقی نباید ان را مصرف کنند.

 سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، مصرف روزانه آسپرین برای پیشگیری از اولین حمله قلبی، نمی تواند ایده خوبی باشد زیرا احتمال خونریزی بیش از حد وجود دارد.

 محققان این سازمان طی تحقیقاتی درباره تأثیر آسپرین در پیشگیری از حمله قلبی و سکته در افرادی که سابقه هیچ یک را نداشتند، دریافتند که مصرف این دارو تأثیر چندانی در پیشگیری ندارد و خطر خونریزی معده و مغز به علت مصرف بیش از حد آن وجود دارد. حتی افراد مبتلا به دیابت یا بیماری عروقی (که هر دو بیماری خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را افزایش می دهد) در صورتی که قبلا سابقه سکته نداشته اند، هیچ نفعی از مصرف آسپرین نمی برند.

این سازمان هنوز هم مصرف آسپرین را به افرادی که دچار سکته یا حمله قلبی شده اند، توصیه می کند زیرا با این که خطر خونریزی وجود دارد اما مزیت آن برای این دسته از بیماران زیاد است. با این حال محققان از این بیم دارند که مصرف کنندگان سالم ، آسپرین را جزو مکمل های روزانه خود قرار دهند تا از قلب خود مراقبت کنند.

باید دانست که آسپرین مانع از لخته شدن خون می شود و در بیماران قلبی، آسپرین مانع از لخته شدن خون و چسبیدن پلاکت به دیواره های رگ های خونی آسیب دیده می شود. اما مشکل موقعی رخ می دهد که قسمت های دیگر بدن دچار خونریزی شود؛ از جمله دیواره معده یا رگ های مغزی.

محققان می گویند مصرف کم آسپرین توسط افراد سالم، حتما باید تحت نظر پزشک انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.