یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۵

سلامت نیوز: پزشکان در آزمایش‌های جدید دریافتند مصرف داروهای رقیق‌کننده خون همچون آسپرین می‌تواند از تکرار سقط جنین پیشگیری کند. به گزارش سلامت…

سلامت نیوز: پزشکان در آزمایش‌های جدید دریافتند مصرف داروهای رقیق‌کننده خون همچون آسپرین می‌تواند از تکرار سقط جنین پیشگیری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،‌ پزشکان معتقدند داروهای رقیق‌کننده خون می‌توانند عملکرد ژن معیوبی را که عامل وقوع مکرر سقط‌ جنین است، اصلاح کنند. در مطالعه اخیر نشان داده شد این ژن معیوب در 44 درصد بیمارانی که لقاح مصنوعی انجام می‌دهند وجود دارد در حالی که این رقم در جمعیت کلی زنان تنها 15 درصد است.

به گفته پزشکان، زنانی که با این نوع داروهای رقیق‌کننده تحت درمان قرار می‌گیرند و دارای این ژن معیوب نیز هستند احتمال آنکه نوزادان سالم به دنیا آورند 38 درصد است.

پروفسور «سیمون فیشل»، مدیرکل مرکز پزشکی Care Facility گفت: در این آزمایش مصرف داروی رقیق کننده خون موسوم به «هپارین» مورد مطالعه قرار گرفت هرچند آسپرین هم از این ویژگی برخوردار است.

به این ترتیب می‌توان اظهار کرد زنانی که در این زمینه پیش‌آگهی اندکی داشته‌اند اکنون با این راهکار موثر از این شانس برخوردار خواهند بود که مشابه زنان دیگر زایمان موفقی داشته باشند. این ژن معیوب که C4/M2‌ نام دارد در شکل‌گیری جنین در رحم مادر مشکل ایجاد می‌کند. همچنین به گفته محققان برای اولین بار در جهان مشاهده شد مردان حامل این ژن معیوب خطر سقط جنین را در همسرانشان افزایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.