یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۹

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: بقاع متبرکه آبدانان و دهلران در پی زلزله‌های اخیر دچار آسیب شدند. حجت الاسلام و المسلمین…

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: بقاع متبرکه آبدانان و دهلران در پی زلزله‌های اخیر دچار آسیب شدند.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد کاروند» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: در پی زلزله‌های اخیر بقاع متبرکه امام‌زادگان و مساجد شهرستان‌های آبدانان و دهلران در امان نبوده و دچار آسیب شدند.

وی افزود: بقاع متبرکه امام‌زاده سیدعبدالرحیم (ع) مورموری، سید ابراهیم (ع) بردی، سید صلاح الدین محمد(ع) آبدانان و امام زاده عباس(ع) دشت عباس از جمله بقاعی بود که مورد خسارت قرار گرفتند.

کاروند بیان کرد: در جریان وقوع زلزله اخیر و پس لرزه‌های آن که در حال حاضر ادامه دارد، بقعه سیدعبدالرحیم(ع) مورموری به صورت صددرصد دچار آسیب شده و بایستی از نو تخریب و بازسازی شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اضافه کرد: سیدابراهیم (ع) نیز یکی دیگر از بقاعی بود که اگر چه آسیب جدی به آن وارد نشده اما با توجه به قدمت تاریخی ساختمان بقعه در پی پس لرزه‌ها امکان تخریب و آسیب این بقعه دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: گنبد سیدصلاح الدین محمد(ع) آبدانان مورد آسیب جدی قرار گرفته و در امام زاده عباس(ع) دشت عباس نیز دیوارهای آن ترک برداشته و وضعیت خطرناکی را برای ساختمان بقعه به وجود آورده است.

کاروند یادآور شد: مساجد روستا و شهر آبدانان نیز در جریان این زلزله و پس لرزه‌های کم و زیاد آن تخریب شده و استفاده از آنها با خطر روبه رو شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در پایان خاطر نشان کرد: در جریان بازدید از این بقاع، مکاتباتی به ستاد مدیریت بحران، استانداری و فرمانداری ایلام شده تا با تشکیل کارگروه و اعزام تیم‌های به این اماکن خسارات وارده را برآورد کنند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *