پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۴

محمد علی نصرتی، روز پنجشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر عجب شیر با اشاره به افزایش روزافزون سوء مصرف مواد مخدر…

محمد علی نصرتی، روز پنجشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر عجب شیر با اشاره به افزایش روزافزون سوء مصرف مواد مخدر افزود: رسانه ها در این راستا نقش مهمی در تبلیغ خطرات جبران ناپذیر مصرف مواد مخدر دارند.

وی اظهار کرد: دولت های غربی هم اکنون با حربه ای جدید دست به کار شدند و با وارد کردن مواد های افیونی شیمیایی در شکل های متفاوت، در صدد منحرف کردن جوانان هستند.

دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر آذربایجان شرقی اضافه کرد: آمارهای اعتیاد در استان بالا بوده که اخیرا اقدام های گسترده ای برای پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر انجام شده که تحقق این اقدام ها نیازمند کمک مسوولان در راستای فرهنگ سازی در بین جوانان است.

نصرتی همچنین پازپروری معتادان و سوق دادن آنها به سمت فرهنگ کار را از دیگر اقدام های شورای هماهنگی مواد مخدر استان عنوان کرد و گفت: برای حرفه آموزی و اشتغال معتادان با نهادهای ذیربط تفاهم نامه هایی امضا شده که این طرح ها در سطح شهرستان های استان نیز اجرا می شود.

وی از مواد مخدر صنعتی شیشه به عنوان دغدغه اصلی در بحث اعتیاد یاد کرد و گفت: ‏در سال گذشته بیش از 15 کارگاه شیشه سازی در استان کشف شده که این میزان در مقایسه با سال 91 بیش از هفت برابر رشد داشته است.‏

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: اصلی ترین وظیفه ما سالم نگه داشتن جمعیت سالم جامعه بوده و باید عمده ترین نیروی خود را در پیشگیری از اعتیاد بکار ببریم.

فرماندارعجب شیر نیز در این آیین با اشاره به اینکه باید مسایل فرهنگی را بیش از گذشته تقویت کرد، گفت: با توجه به بررسی های انجام شده شاهد رشد مصرف مواد مخدر در شهرستان از سنتی به صنعتی هستیم که این زنگ هشداری برای جامعه و خانواده‎ها است.

ابراهیم طاهری افزود: مشکل اصلی جامعه، عاملان اصلی مواد مخدر هستند که به عنوان ریشه این بلای خانمانسوز به فعالیت و تجارت مشغول شده اند.

وی اظهار کرد: باید همه لایه های فرهنگی جامعه با این موضوع و این نوع افراد در ستیز باشند تا حداقل رفتارهای جامعه در رفتار و جایگاه آنان اثر گذاشته و با اصل ناهنجاری های این معضل اجتماعی برخورد قاطع شود.

طاهری خواستار فعال شدن تشکل های اجتماعی برای مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان شد تا با مشارکت مردمی بتوان فعالیت های پیشگیرانه را در این زمینه گسترش داد.

7485/590/245

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.