جمعه، ۱۹ آبان ۹۶ - ۰۷:۲۷
آسیب گوشی های هوشمند

اعتیاد به استفاده از گوشی های هوشمند امروزه در میان بسیاری از جوانان و حتی بزرگسالان به امری طبیعی تبدیل شده و این…

اعتیاد به استفاده از گوشی های هوشمند امروزه در میان بسیاری از جوانان و حتی بزرگسالان به امری طبیعی تبدیل شده و این یکی از آسیب های گوشی های هوشمند است که چشمان شما را تحت فشار قرار داده و منجر به خارش، خشکی و تاری چشم خواهد شد . در ادامه قصد داریم راهکارهایی برای در امان ماندن از آسیب گوشی های هوشمند ارائه کینم . با میهن پست همراه شوید .
آسیب گوشی های هوشمند تنها محدود به چشمان شما نیستند و باید به این نکته توجه داشته باشید که اعتیاد به گوشی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به ستون فقرات، مهره های گردن، مفاصل و دیگر اندام های شما وارد کند . پس باید این موضوع را کاملا جدی گرفته و سبک زندگی خود را تغییر دهید .

استراحت کنید : ناخوشایند به نظر می‌رسد، نه؟! اما با این کار چشمهای‌تان از شما متشکر می‌شود. احتمالاً تاکنون چندین قاعده در این مورد شنیده‌اید؛ همۀ آنها مفهوم‌شان یکی است: هنگامی که در فاصلۀ ۲۰ فوتی به یک چیز نگاه می‌کنید، هر ۲۰ دقیقه یک بار به مدت ۲۰ ثانیه به چشمهایتان استراحت دهید. این کار باعث استراحت عضلات چشم می‌شود.

آسیب گوشی های هوشمند

اندازۀ متن و کنتراست گوشی را تنظیم کنید : تنظیم کنتراست و اندازۀ متن گوشی، راحتی و آسایش مورد نیاز را فراهم می‌کند. این کار باعث می‌شود هر آنچه که در گوشی هست، مانند: پیام های ایمیل، تقویم و … آسان تر و راحت تر خوانده شوند.

آسیب گوشی های هوشمند
مدام پلک بزنید : مدام پلک زدن (به مدت بیش از یک ثانیه) چشم ها را مرطوب نگه می‌دارد و خشکی و سوزش چشم را کاهش می‌دهد. ما تمایل داریم هنگام استفاده از گوشی هوشمند، یک سوم کمتر از حالت عادی چشمک بزنیم. چشم خود را با هر ۲۰ دقیقه یک بار ۱۰ مرتبه پلک زدن مرطوب نگه دارید؛ این کار به تمرکز مجدد چشمهایتان کمک می‌کند.

آسیب گوشی های هوشمند

گوشی هوشمند را از خود دورتر نگه دارید : اکثر مردم دوست دارند گوشی خود را در فاصلۀ ۸ اینچ از صورت خود نگه دارند، این درست نیست. سعی کنید گوشی را در فاصلۀ ۱۶ تا ۱۸ اینچ از چشمهایتان نگه دارید تا به چشمانتان فرصت استراحت دهید. در ابتدا این کار ممکن است برایتان خنده دار باشد ولی خیلی زود عادت می‌کنید.

آسیب گوشی های هوشمند

روشنایی گوشی را تنظیم کنید : صفحۀ گوشی بسیار روشن و یا بسیار تاریک به چشمهایتان فشار وارد می‌کند و سبب ایجاد مشکلاتی در حفظ تمرکز می‌شود. این کار چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد؛ به تنظیمات گوشی رفته و روشنایی صفحۀ را با روشنایی محیط اطراف تنظیم کنید. استفاده از گوشی هوشمند در محیط کاملا تاریک مانند شب در تخت خواب سبب بی خوابی می‌شود.

آسیب گوشی های هوشمند

صفحۀ نمایش گوشی را تمیز نگه دارید : به طور معمول صفحۀ نمایش گوشی را با دستمال تمیز و خشک (نه مرطوب) پاک کنید و گرد و غبار، دوده، لکه‌ها و اثرات انگشت را تمیز کنید.

آسیب گوشی های هوشمند

تابش خیره کننده را به حداقل برسانید : با وجود استفاده از ضد تابش خیره‌کننده در صفحۀ گوشی و یا استفاده از محافظ صفحۀ گوشی مات، باز هم ممکن است مقداری از تابش خیره کننده گوشی اذیت شوید؛ راه حل آسان و ارزان است، یک ضد بازتاب بخرید و به صفحۀ گوشی خود بچسبانید. همچنین، استفاده از محافظ ضد تابش خیره کننده در صفحۀ گوشی سبب عدم ایجاد اثرات انگشتانتان بر صفحۀ گوشی می‌شود.

آسیب گوشی های هوشمند

[highlight]منبع  [/highlight] entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *