چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر بروجرد از سال 88 آغاز شده که در این سایت شش هزار و 500…

به گزارش خبرنگار مهر، عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر بروجرد از سال 88 آغاز شده که در این سایت شش هزار و 500 واحد مسکن مهر احداث و تاکنون چهار هزار واحد آن به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال جاری هزار و 200 واحد دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

در زمینه احداث مسکن مهر بروجرد مشکلاتی بوده که برخی از آنها با تلاش متولیان امر رفع شده و برخی دیگر همانند متفاوت بودن قیمت هر واحد و خدمات روبنایی چون مسجد، مدرسه و مراکز درمانی لاینحل باقی مانده است.

وارث پروژه هایی هستیم که باید آنها را به نتیجه برسانیم

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر در محل فرمانداری ویژه بروجرد گفت: در یک مقطع زمانی در کشور تصمیم گرفته شد که برای اقشار کم در آمد جامعه مسکنی بنام مسکن مهر احداث شود.

رضا آریایی با بیان اینکه تمامی دستگاهها و سیستم بانکی برای ایجاد مسکن مهر موظف شدند، افزود: در حال حاضر وارث وضعیتی هستیم که می بایست آن را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای مسکن مهر نیمه تمام مانده است و تعدادی هنوز در مرحله ساخت قرار دارند که به نوعی مدیران دستگاههای اجرایی و مالکان این واحدها باید مراحل اداری را بطور کامل انجام دهند.

آریایی تصریح کرد: مشکل فعلی مسکن مهر این است که هنوز تعدادی از واحدها به بهره برداری نرسیده و می بایست این نکته را مد نظر داشته باشیم که ساخت مسکن مهر برعهده یک اداره خاص نیست بلکه متولیان آن متفاوت هستند.

وی افزود: قیمت هر واحد مسکن مهر و سهم آورده اعضاء در بروجرد یک قیمت مقطوع نیست و این آشفتگی قیمت مشکلی اساسی بدنبال دارد.

دستگاههای اجرایی و مردم از طولانی شدن پروژه ها خسارت می بینند

آریایی با بیان اینکه متاسفانه برخی از متولیان امر مسکن مهر از متخصصان و کارشناسان حرفه ای نبوده اند، اظهار داشت: سایت مسکن مهر بطور تقریبی با بیش از 25 هزار نفر جمعیت پروژه ای عظیم است که امکانات فراهم شده که کفایت نمی کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد با تاکید براینکه موظف هستیم این نواقص را برطرف کنیم، ادامه داد: اتمام مسکن مهر و رفع مشکلات باید با توجه به بضاعت شهرستان و استان لرستان انجام شود.

وی از مالکین خواست تا با اداره راه و شهرسازی همکاری لازم را داشته باشند و خواستار همکاری این اداره با تعاونی های مسکن مهر به منظور رسیدن به یک قیمت مقطوع در زمینه سهم اورده شد.

آریایی در ادامه با بیان اینکه مدیران دستگاههای اجرایی باید برای خدمت به مردم تلاش کنند و وظایف محوله را در زمان تعیین شده به نحو احسن انجام دهند افزود: دستگاههای اجرایی و مردم از طولانی شدن پروژه ها خسارت بیشتری می بینند.

13 هزار واحد دولتی و خود مالک مسکن مهر در بروجرد احداث شد

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این جلسه بیان داشت: سایت مسکن مهر بروجرد با شش هزار و 500 واحد احداث شده است که از این تعداد چهار هزار واحد به بهره برداری رسیده است و هزار و 200 واحد دیگر تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و مابقی در شش ماهه اول سال 94 تکمیل خواهند شد.

مهرداد جمشیدی افزود: تا کنون 13 هزار واحد دولتی و خود مالک مسکن مهر در بروجرد احداث شده که به این تعداد سه هزار میلیارد ریال دولت تسهیلات پرداخته است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر بروجرد پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر مشکل عمده عدم آماده سازی تاسیسات روبنایی مانند مسجد، مدرسه، مراکز درمانی و امنیتی و ایجاد فضای سبز است.

جمشیدی اظهار داشت: اولویت اول ایجاد مدرسه، مسجد و مراکز درمانی است که در حال حاضر مسجد مسکن مهر در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در بخش مسجد مسکن مهر، بروجرد نسبت به دیگر شهرهای استان عقب تر است که در حال حاضر هزار و 160 متر زمین برای ساخت آن در مسکن مهر بروجرد در نظر گرفته شده است.

پیشرفت آماده سازی مسکن مهر بروجرد حدود 70 درصد است

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان نیز در این جلسه گفت: مسکن مهر متولی مشخصی ندارد اما به طور قطع توان شهرستان بروجرد برای به اتمام رساندن این پروژه ملی متمرکز شده است.

رضا پیامنی با بیان اینکه مسکن مهر بروجرد تا کنون پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: مسکن و شهرسازی مبلغ 100 میلیون تومان کمک یارانه ای به ساخت مسجد مسکن مهر بروجرد اختصاص داده است که بطور قطع با این میزان اعتبار مسجد ساخته نمی شود.

پیامنی اظهار داشت: مساحت تعریف شده برای ساخت مسجد در مسکن مهر 400 متر مربع است که در حال حاضر مساحت زمین مسجد مسکن مهر بروجرد بیش از این میزان است.

وی افزود: پیشرفت آماده سازی مسکن مهر بروجرد حدود 70 درصد است که دولت مبلغی را به عنوان یارانه به بحث آماده سازی اختصاص داده است که این مبلغ را به بروجرد پرداخت کرده ایم.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان با انتقاد از وضعیت قیمتهای متفاوت واحدهای مسکن مهر تصریح کرد: دغدغه فعلی وجود قیمتهای متفاوت هر واحد مسکن مهر است که می بایست قیمتهای واقعی مشخص و اعلام شود.

وی گفت: اختلاف های قیمت مسکن مهر بسیار زیاد است و برخی از واحدها نیز بدون قسط بندی به اعضاء واگذار شده اند که خلاف قانون است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.